Sinan Yağmur Akçakiraz'da Öğrencileriyle Buluştu

Akçakiraz Belediyesi tarafından, Eğitimci-Yazar Sinan Yağmur’un katılımıyla düzenlenen ‘Okuryazar Buluşması’ etkinliği yüzlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

Sinan Yağmur  Akçakiraz'da Öğrencileriyle Buluştu KÜLTÜR-SANAT

Paşakonağı Tesisleri’nde düzenlenen etkinlikte Türkiye’nin en çok okunan yazarı Sinan Yağmur, öğrencilerle güzel bir söyleşiye imza attı. Okumanın yaşının olmadığını belirten Yağmur, öğrencilere sürekli okuyun temennisinde bulundu.

Program öncesi bir konuşma yapan Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, “İslam’ı gericilikle suçlayanların İslam dininin okumaya verdiği önemden haberdar olmadığını söyledi. Bilenlerle bilmeyenlerin bir olmayacağını ifade eden Başkan Kaya, medeniyet mimarlarından olan Farabi, Mimar Sinan, İbn-i Sina gibi isimlerin birçoğunun İslam ahlakıyla yetişen insanlar olduğunu kaydetti. Okumanın, eğitimin önemine vurgu yapan Kaya öğrencilere hitap ederek, “Geleceğin yükü sizlerin omuzlarındadır. Sizler geleceğin teminatısınız. Büyüyen Türkiye sizlere emanet edilecek. Bu yüzden devamlı okuyun, kendinizi geliştirin ve eğitime büyük önem verin” dedi.

Başkan Kaya, Akçakiraz’da farklı bir etkinliğe imza atmanın mutluluğunu da yaşadıklarını belirterek, gençleri Türkiye’nin en çok okunan yazarıyla buluşturmanın çok anlamlı olduğunu ifade etti. Bu tür organizasyonların diğer belediyelere ve kurumlara da örnek teşkil etmesini temenni eden Kaya, “Gençlerin doğru bilgilendirilmesi lazım. Doğru bilgi, doğru işler yapmaya yönlendirir. Kur’an-ı Kerim’in ilk ayeti ‘Oku’dur. Okumayan insanlar ne kendisine ne de bir başkasına katkı sunamaz. Sinan Yağmur bugün tüm Türkiye’nin teveccühünü kazanan bir yazardır. Bugün bizleri kırmayarak 1200 km yol kat etti ve buraya geldi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Akçakiraz’a ilk kez geldiğini ve çok sevdiğini kaydeden Eğitimci-Yazar Sinan Yağmur ise, “Bizi çok seven ve kültürel etkinliklerde bizleri okuyucularımızla buluşturan Elazığ’a çok teşekkür ediyoruz.  Akçakiraz’a ilk kez geliyorum ve tabiatıyla, doğasıyla insanıyla çok sevdim. Belediye Başkanımız Sabahattin Kaya burada çok güzel bir milat başlattı. Buradaki öğrencilerimize kitap okumanın güzelliğini, önemini onlara kitap hediye ederek anlattı ve o kitapların yazarıyla buluşturarak güzel bir etkinliğe imza attı. Bu nedenle Akçakiraz Belediyesi’ne ve bu etkinlikte emeği olanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Sinan Yağmur, söyleşi sonrası öğrencilerin sorularını cevaplarken yazarın kitaplarını alan öğrenciler Yağmur’la selfie çektirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet