Elazığ'da Genç Girişimciler Kurum Müdürleri İle Buluştu

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası tarafından 240 girişimciye girişimcilik eğitimleri verilmeye başlandı.

Elazığ'da Genç Girişimciler Kurum Müdürleri İle Buluştu EKONOMİ

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası tarafından verilen KOSGEB Girişimcilik eğitimlerine katılan kursiyerler kurum müdürleri ile buluşarak esnaflıkla ilgili bilgiler alarak merak ettiği soruları kurum müdürlerine iletme imkanı buldular.

Esnaf Sanatkârlar Birliği Konferans Salonunda gerçekleşen programa, SGK il Müdürü Ayhan Tuncer, İŞ-KUR il Müdürü Abdullah Balcı, Defterdar Vekili Av. Osman Akdemir,  Fırat Kalkınma Ajansı Başkanı Abdulvahap Yoğunlu, Hazar Vergi Dairesi Müdürü Şaban Çavuş ve ASKON Başkanı Yakup Baş katıldı.

BAŞKAN ULAŞ:“ESNAFLIĞA BAŞLAYACAK KURSİYERLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, Esnaflığa yeni başlayacak kursiyerlerle kurum müdürleri ikinci kez buluşturduklarını belirterek Oda olarak eğitimlere çok önem verdiklerini söyledi.

“KURUM MÜDÜRLERİ HER ZAMAN BİZİM YANIMIZDA”

Başkan Ulaş, “2014 yılında göreve geldiğimiz itibari ile yapmış olduğumuz eğitimlerimizde ve programlarımıza hiçbir kurum müdürümüz ve STK Başkanlarımız bizleri yalnız bırakmadılar. Ben buradan kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Kurum müdürlerimiz ve STK Başkanlarımız her zaman birlik ve beraberlik içinde çalışıyorlar. Bu durumun en büyük göstergesi de bugünkü toplantımızdır. Birinci grup kursiyerlerimiz eğitimlerini aldılar. Diğer gruplarda eğitimlerini almaya devam edeceklerdir. Biz oda olarak esnaflığa başlayacak kursiyerlerimizin her zaman yanındayız. Bu toplantımızın amacı kurum müdürlerimizle ve STK Başkanlarımızla kursiyerlerimizi bir araya getirmeyi amaçladık. Kurum müdürlerimiz esnaflığa yeni başlayacak kursiyerlerimize esnaflıkla ilgili bilgiler verecekler ve kursiyerlerimizin merak ettiği soruları müdürlerimize soracaklar. Ben bu toplantıya katılan kurum müdürlerimize ve STK Başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Defterdar Vekili Av. Osman Akdemir’de girişimci esnafların her zaman yanında olduklarını ifade ederek “Ben de Elazığlıyım Mitat Başkanımla her zaman diyalog halindeyiz. Kurum olarak her zaman esnalarımızın yanındayız. Toplantıyı düzenleyen Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş’a teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

SGK il Müdürü Ayhan Tuncer ise Sosyal Güvenlik Kurumu olarak her zaman çözüm odaklı çalışan kurum olarak esnafların yanında olduklarını söyleyerek Esnaflarımızın sıkıntılarını çözmek konusunda her zaman gayret içindeyiz dedi.

İl Müdürü Tuncer,2016 yılında devletimiz tarafından esnaflara birçok teşvik ve müjde verildiğini ifade ederek teşvikler hakkında kursiyerlere bilgiler verdi.

İŞ-KUR il Müdürü Abdullah Balcı’da konuşmasında “Girişimci kursları kurum olarak bizleri çok heyecanlandırıyor. Sizler bu belgeleri aldıktan sonra işyerleri açacaksınız ve istihdamı artıracaksınız. Biz kurum olarak esnaflarımızın yanındayız ve kurumumuzun kapısı her zaman sizlere açıktır. Ben programı düzenleyen Mitat Başkanımı tebrik ediyorum” dedi.

Fırat Kalkınma Ajansı Başkanı Abdulvahap Yoğunlu ise Fırat Kalkınma Ajansı olarak Esnaflığa başlayacak kursiyerlerin her zaman yanında yer aldıklarını ifade ederek programın çok faydalı olduğunu söyledi.

Daha sonra söz alan ASKON Başkanı Yakup Baş’da ASKON alarak Elazığ’da açılan her işletmeyi önemsediklerini belirterek Program dolayısıyla Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş’a teşekkür etti.

Hazar Vergi Dairesi Müdürü Şaban Çavuş’ta Kurumlar olarak her zaman esnafların yanında olduklarını ifade etti.

Program  kursiyerlerin kurum müdürlerine sorduğu sorularla devam etti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet