Halil Saraç'tan Kutlama Mesajı

İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı ve Karayolları Trafik Güvenliği Derneği Başkanı Halil Saraç trafik haftası nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Halil Saraç'tan Kutlama Mesajı GÜNDEM

Halil Saraç mesajında şunları kaydetti. ''rafik ve trafik kazaları sadece İlimizin veya Türkiye’ nin değil tüm dünyanın ortak sorunudur. Birçok Avrupa ülkesi toplanıp kendi aralarında anlaşarak trafik sorunlarını çözmek için bir konsey kurmuş ve Türkiye’ de bu konseye üye olmuştur. Bu konseyin merkezi Fransa’ dır. Konsey üyeleri zaman zaman bir araya gelerek trafik sorunlarını görüşür, çözümü hususunda fikir alışverişi yaparlar. Bu konsey her yıl mayıs ayının ilk haftası cumartesi günü ile başlayan haftayı “Uluslararası Karayolu Trafik Güvenliği Haftası” olarak kabul etmişlerdir. Maddi ve manevi kayıpların önüne geçmek ve trafik konusunda yaşanan sorunlar konusunda toplumlarda farkındalık oluşturmak amacıyla trafik haftası boyunca birçok ülkede ve ilimizde çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.
 
İlimizde Kamu kurumlarının gayretleri, Belediyemizin trafik yoğunluğunu azaltmak, trafik güvenliğini en üst seviyeye çıkarmak için yapmış olduğu üç şeritli yollar, kavşak ve alt geçitler Trafik güvenliğini tam olarak sağlayamamaktadır. Bundan ötürü İlimizde trafik güvenliğinin sağlanması için tüm hemşerilerimizin taşın altına elini koyması gerekmektedir. Sürücü, Yolcu ve yayalarımız Trafik kurallarına uymalı, karşılıklı sevgi saygı çerçevesinde hoşgörü ile bu hayatı sürdürmelidir. Trafik kurullarına uymak çok önemlidir, Çünkü Trafik kuralları kan ile yazılmıştır. Kurallara uymamız kendi mal ve can güvenliğimizi sağlama hususunda ne kadar önemliyse diğer vatandaşlarımızın mal ve can güvenliğini sağlamak içinde bir o kadar önemlidir. İhlal ettiğimiz bir trafik kuralından dolayı, tanıdığımız veya tanımadığımız herhangi birine zarar verirsek telafisi mümkün olmayan ömür boyu vicdan azabı ile yaşamayla karşı karşıya kalabiliriz.
       

Bu bağlamda; Trafik bilincinin tam anlamıyla oluştuğu, kazalarının  en asgari düzeye indiği  bir gelecek dileğiyle Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası'nı kutluyor, Tüm hemşerilerimize kazasız günler diliyorum.''Dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet