Halil Saraç'tan İstasyon Caddesi Projesi İle İlgili Açıklama

Karayolları Trafik Güvenliği Derneği Başkanı ve İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı Halil Saraç, Elazığ Belediyesi tarafından İstasyon Caddesi’nde başlatılan projenin şehir trafiğindeki yoğunluğu önemli oranda azaltacağına inandığını belirterek, projeyi engellemek isteyenlere anlam veremediğini söyledi.

Halil Saraç'tan İstasyon Caddesi Projesi İle İlgili Açıklama GÜNDEM

Karayolları Trafik Güvenliği Derneği Başkanı ve İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı Halil Saraç, son dönemlerde Elazığ kamuoyunda geniş yer bulan İstasyon Caddesi’ne alt geçit yapılmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Saraç, cadde üzerindeki esnaflarla görüştüğünü ve projeyle ilgili fikir alışverişinde bulunduğunu belirterek, esnafların projenin tamamlanmasıyla birlikte işlerinin daha iyi olacağına inandığını vurguladı.  

Dernek olarak kuruldukları günden itibaren şehir trafiğini rahatlatmak ve vatandaşların sürüş keyfini arttırmak amacıyla tespit ettikleri sorunları gündeme taşıdıklarını ve yetkililere uyarılarda bulunduklarının altını çizen Saraç, şehrin menfaatine olan projelere de destek vermeyi bir görev bildiklerini kaydetti.

Projenin detaylarının önümüzdeki günlerde Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz tarafından kamuoyuna açıklanacağını aktaran Saraç, projede esnaf ve vatandaşı mağdur edecek durumların olması halinde gerekli uyarıları da yapacaklarının altını çizdi.

Saraç, konuyla ilgili açıklamasında, “Elazığ’ın trafik problemini çözmek ve trafik ışıklarındaki zaman kaybını önleyerek transit geçişlerini artırmak amacıyla geçmişte yapılan köprülü kavşaklara 6 adet daha ekleniyor. Elazığ Belediyesi tarafından projelendirilerek Karayolları Bölge Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilecek olan kavşakların tamamlanmasıyla şehrimizin önemli bir problemi daha giderilmiş olacak. Hızla artan nüfus ve araç sayısı sebebiyle trafikte yaşanan kazalar ve zaman kaybını önlemek amacıyla şehrin yoğun araç trafiği olduğu bölgelere yeni kavşakların yapılması için çalışmalar başladı. Yapılacak projelerden ilki İstasyon Caddesi üzerinde hayata geçirilecek. Burada yapılacak çalışmalarla transit geçişlerin hızlanması sağlanacak ve trafik rahatlayacak. Bununla birlikte esnaflarımızın da işleri daha iyi olacak çünkü araç trafiğinin yoğun olmadığı caddeler yayalar tarafından sıkça kullanılacak. Bu da esnafımız açısından önem arz ediyor. Biz dernek olarak cadde üzerinde yapılacak projeyi yakından takip ettiğimizi bir kez daha belirtiyor, esnaf ve vatandaşlarımızın mağdur olmaması için gerekli tüm girişimlerde bulunacağımızı belirtmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet