ABD Büyükelçiliğinin Elazığ'a Gitmeyin Uyarısına Sert Tepki Gösterdi.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nin, gidilmesi riskli iller arasında gösterdiği Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır, Van, Siirt, Muş, Mardin, Batman, Bingöl, Tunceli, Hakkari, Bitlis, Adana, İzmir ve Muğla ile birlikte Elazığ’ımızın ismini de saymasına Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Topal sert tepki gösterdi.

ABD Büyükelçiliğinin Elazığ'a Gitmeyin Uyarısına Sert Tepki Gösterdi. ASAYİŞ

Cemiyet Başkanı Mehmet Topal yazılı açıklamasında görüşlerini şöyle dile getirdi:“ABD Ankara Büyükelçiliğinin web sitesinde kendi vatandaşlarına yönelik olarak yayınladığı bu açıklama Elazığlılar olarak hepimizi derinden üzmüştür. Bu tür talihsiz açıklamalar piyasaları olumsuz şekilde etkilemekte, Türkiye’nin batısından Elazığ’a gelecek insanların sayısını düşürmektedir. Bu durum karşısında şehrimizin sosyal ve ekonomik yaşamı büyük zarar görmektedir.

Elazığ bölgenin bir huzur ve güvenlik adasıdır. Elazığ’a gelmekten, Elazığ’da konaklamaktan kimse korkmasın. Elazığ teröre geçit vermeyeniler arasındadır.ABD Ankara Büyükelçiliğinin bu beyanatını reddediyor ve şiddetle kınıyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet