Dünyanın Dikkatinin Kudüs’e Çekilmesini Diliyorum

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Vakıflar Haftası etkinlikleri kapsamında, Malatya Vakıflar Bölge Müdürü Azra Yavaşoğlu, TÜGVA Malatya İl Temsilcisi Ahmet Oymak ve İzzetpaşa Vakfı Başkanı Prof. Dr. Necip İlhan’ı ağırladı.

Dünyanın Dikkatinin Kudüs’e Çekilmesini Diliyorum GÜNDEM

Kültür ve medeniyetimizde vakıfların önemli bir rol üstlendiğini ifade eden Başkan Yanılmaz, “Osmanlı dünyada vakıf devleti olarak tanımlanmaktadır. Osmanlı’da hemen her alanda vakıflar kurulmuş ve çalışmalarının büyük bir kısmını vakıflar çatısı altında gerçekleştirmiştir.  Yani Osmanlı’da vakıflar eliyle devlet ihya edilmiştir” dedi.

Vakıflar Haftası’nın bu yıl "Vakıf Medeniyeti ve Kudüs" temasıyla kutlanıyor olmasının çok anlamlı olduğuna vurgu yapan Başkan Yanılmaz, Kudüs’ün şehir olarak dünyanın gözbebeği olduğunu ve Osmanlı egemenliğinde yüzyıllar boyunca üç kutsal dinin bir arada, huzur içinde yaşandığı bir şehir olduğunu kaydetti. Bugün gelinen noktada Kudüs’ün yetim ve mazlum olduğunu belirten Başkan Yanılmaz, “Vakıflar Haftası’nda seçilen Kudüs temasının dünyanın dikkatinin Kudüs’e çekilmesine vesile olmasını umuyorum. Bizler için çok önemli olan Kudüs’ün sahip olduğu tarihi kimliğine yeniden kavuşmasını diliyorum.” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet