Elazığ'da Geleceğimize Işık Tutanlar Konulu Söyleşiyi

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Final Okulları tarafından "Geleceğimize Işık Tutanlar" projesi kapsamında düzenlenen söyleşi programına konuk oldu.

Elazığ'da Geleceğimize Işık Tutanlar Konulu Söyleşiyi EĞİTİM

Toplumda örnek olan ve başarı öyküleriyle tanınan yöneticilerin konuk olarak ağırlandığı söyleşi programına katılan Başkan Yanılmaz, Final Okulları’na gelişinde, minik öğrenciler tarafından karanfillerle karşılandı.

Konuşmasında eğitimin önemine değinen Başkan Yanılmaz, “Okullarımızda verilen eğitimler, yarınlara daha umutla ve güvenle bakmamıza ve de daha emin adımlarla yürümemize vesile olacaktır.

Eğitime verdiği destekten dolayı Final Okulları Yönetim Kurulu Başkanı çok değerli dostum ve uzun zamandır birlikte yürüdüğümüz Sayın İbrahim Taşel’e teşekkür ediyorum” dedi.

 

“HİÇBİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR”

Geçmişten bugüne eğitim standartlarında gelinen noktaya dikkat çeken Başkan Yanılmaz, “Bizler 70’li yıllarda bugünkü koşullara sahip değildik. Bugün sınıflarda ortalama 20-25 öğrenci eğitim görüyor. Ben ortaokul yıllarımda 83 kişilik bir sınıfta eğitim aldım. Başarı basamaklarını çıkanlar, hiçbir zaman elleri cebinde çıkmamışlardır. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Başarıya giden yol, azim, gayret, cesaret, irade ve sabırdan ibarettir. Bunu hayatımızın her aşamasında ortaya koymamız lazım” diye konuştu.

Öğrencilik yıllarına dair paylaşımlarda bulunan Başkan Yanılmaz, “Hiçbir zaman klasik bir öğrenci olmadım. Daha çok okudum, daha çok çalıştım ve daha çok gayret sarfettim” dedi.

“ÜÇ PROJEMİZ ALTIN KENTLER YARIŞIYOR 2016’DA BİRİNCİLİK KAZANDI”

Elazığ Belediyesi’nin hizmetlerine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Başkan Yanılmaz, şehirlerin projeleriyle yarıştığı dünyanın en saygın ve prestijli marka yarışması Golden City Awards (Altın Kentler Yarışıyor) 2016’da Elazığ Belediyesi’nin hizmetleri arasında yer alan, şehrin yeni yaşam merkezi Kültür Park ile ‘En İyi Toplu Yaşam Alanı Projesi’ dalında, olan Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi ile ‘En İyi Sağlık Projesi’ dalında, Elazığ Belediyesi Hayır Çarşısı da, ‘En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi’ dalında birincilik kazandığını kaydetti.

“SPORA DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Elazığ Belediyesi’nin spora verdiği destekten söz eden Başkan Yanılmaz, “Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbola Takımımız geçtiğimiz yıl şampiyon oldu. Bu yıl ülkemizi Avrupa’da temsil edecekler ve inşallah şampiyon olacaklar. Elazığ’da sporun alt yapısını oluşturmak amacıyla kurduğumuz ve tüm oyuncuları Elazığlı olan Elaziz Belediyespor futbol takımımız geçtiğimiz sezon amatör ligde şampiyon olarak BAL Liginde liderlik mücadelesini sürdürüyor. Amacımız bu sezon 3. lige çıkmaktır. Spora desteğimiz sürecektir” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet