Fikret Memişoğlu Anma Konserine Davet

Harput folkloru ve tarihi hakkında yaptığı araştırmalarla tanınan Elazığ’ın yetiştirdiği değerli kalemler arasında yer alan Fikret Memişoğlu doğumunun 100. Yıldönümünde bir dizi etkinlikle anılıyor.

Fikret Memişoğlu Anma Konserine Davet KÜLTÜR-SANAT

Memişoğlu, Elazığ’ın yetiştirdiği usta sanatçıların konuk olacağı konserle anılacak.

Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ile çeşitli dernek ve STK’ların işbirliğiyle 11, 12, 13 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen etkinlikler kapsamında 12 Mayıs Cuma günü saat 20.00’de ‘Harput Ahengi’ başlığı altında özel bir program gerçekleştirilecek.

Elazığ Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek program, ‘Elazığ’a Adanan Bir Ömür Fikret Memişoğlu’ konulu sinevizyon gösterisi ile başlayacak ve  Yard. Doç. Dr. Naci Onur tarafından kaleme alınan ‘Av. Fikret Memişoğlu Hayatı, Şiirleri ve Hakkında Yazılanlar’ adlı eserin tanıtımı gerçekleştirilecek.

Anma programında Şef Kenan Çimtay yönetimindeki Elazığ Devlet Türk Müziği Korosu tarafından verilecek konserde, usta sanatçılar Esat Kabaklı, Lokman Tasalı, Mustafa Döner, Nihat Kazazoğlu, Hasan Öztürk, Adnan Çilesiz, Salih Turhan, Zülfü Demirtaş, Yalçın Turhan ve Osman Bulut da birbirinden özel eserleriyle geceye renk katacaklar.

Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Elazığ kültür ve sanatının önemli kilometre taşları arasında yer alan ve bu yola adanmış bir ömrü temsil eden değerli şair, yazar, araştırmacı Fikret Memişoğlu’nun anılacağı ve usta sanatçıların birbirinden özel eserlerini seslendirecekleri programa tüm Elazığlıların davetli olduğu bildirildi. 

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet