El Emeği Göz Nuru Çarşısı, Yeni Bayan Girişimcileri Bekliyor

Elazığlı hanımların ürettikleri birbirinden değerli ve özel el emeği göz nuru ürünlerini satarak aile bütçelerine katkı sağladıkları El Emeği Göz Nuru Çarşısı yeni girişimcileri bekliyor.

El Emeği Göz Nuru Çarşısı, Yeni Bayan Girişimcileri Bekliyor EKONOMİ

El emeği göz nuru dantel, oya, örgü, nakış, takı, taş işlemeciliği, süs eşyası gibi pek çok ürünün sergilenerek, satışının yapıldığı El Emeği Göz Nuru Çarşısı’nda stant açmak isteyen bayanların, Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekiyor.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, ev hanımlarının evlerinde ürettikleri birbirinden değerli el emeği göz nuru ürünlerini satışa sunarak, hem ev ekonomilerine katkı sağladıkları, hem de yöresel kültürümüzün yaşatılmasına destek oldukları El Emeği Göz Nuru Çarşısı’na yeni bayan girişimci kayıtlarının 7-15 Nisan tarihleri arasında alınacağı bildirildi.

Açıklamada, “Harput’ta bulunan ve yılın 12 ayı hizmet sunan El Emeği Göz Nuru Çarşısı’nda stant açarak ürettikleri ürünlerini satışa sunmak isteyen bayanların şahsen, Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekiyor” denildi.

Elazığ Belediyesi tarafından tahsis edilecek ücretsiz stantlarda satışa sunulacak tamamen el emeği göz nuru ürünler, çeyizlikler ve hediyelik eşya almak isteyenlerin uğrak mekanları arasında yer alırken, bayanlar da ev ekonomilerine katkı sağlamış olacaklar. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet