Final Okulları’ndan Hayır Çarşısına Destek

Elazığ Belediyesi’nin ödüllü sosyal projeleri arasında yer alan Hayır Çarşısı, veren el ile alan el arasında kardeşlik köprüleri kurmaya devam ediyor.

Final Okulları’ndan Hayır Çarşısına Destek EĞİTİM

Hayırsever vatandaşların desteğiyle kısa sürede güçlenen Hayır Çarşısı’na Elazığ’ın önemli eğitim kurumları arasında yer alan Final Okulları öğrencilerinden anlamlı bir destek geldi. Anaokulundan lise seviyesine kadar öğrencilerin ailelerinin ve öğretmenlerinin katkılarıyla bizzat yer aldığı organizasyonda, hazırlanan gıda kolileri Hayır Çarşısı görevlilerine teslim edildi. Çocuklarda sosyal sorumluluk bilincinin gelişimine önemli destek sağlayan organizasyona katılan miniklerle, abla ve abilerinin yaşadığı mutluluk gözlerine yansıdı.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kısa bir süre önce hizmete açılan Hayır Çarşısının vatandaşların yardımıyla her geçen gün daha da güçlendiği belirtilerek, “Hayır Çarşı’na bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımızın, ALO 153 Beyaz Masa hattı ve (424) 225 19 21 nolu telefonla irtibata geçmelerinin ardından ekiplerimiz belirtilen adrese ulaşarak, bağışları tutanakla teslim alıyor. Gerekli bakımları yapılan ürünler, puanlama yapılmasının ardından barkotlanarak Hayır Çarşımızda reyonlardaki yerlerini alıyor.

İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın da Elazığ Belediyesi ALO 153 Beyaz Masa ve (424) 225 19 21 nolu telefonla irtibata geçerek, talepte bulunmaları gerekiyor. Başvurular doğrultusunda alınan talepler, değerlendirmeye alınarak, gerekli araştırmaların ardından Elazığ Belediyesi Sosyal Yardım ve Hizmet Komisyonu’nun onayına sunuluyor. Komisyon tarafından ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen ailelere, alışveriş kartları verilerek, ihtiyaçlarını karşılamaları sağlanıyor. Vatandaşlarımız arasında gönül köprüleri kuran bu anlamlı proje, hemşehrilerimizin desteğiyle daha da güçlenecektir” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet