Kanatlı Barajı Sulaması Projesinde Çalışmalar Hızla İlerliyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Elazığ’da inşa edilen ve yöre halkının özlemle beklediği Kanatlı Barajı Sulamasında çalışmalar hızla ilerliyor.

Kanatlı Barajı Sulaması Projesinde Çalışmalar Hızla İlerliyor EKONOMİ

Projenin hizmete alınması ile bölgedeki zirai arazilerin modern sulama sistemine kavuşması planlanıyor.

DSİ tarafından inşa edilen ve şu ana kadar yüzde 52 fiziki gerçekleşme sağlanan Kanatlı Barajı Sulamasının tamamlanmasıyla Demirci ve Kuşçu Ovalarındaki 19 köye ait yaklaşık 71 bin dekar zirai arazi basınçlı borulu modern sulama sistemi ile sulamaya açılacak.

Günümüz itibariyle yüzde 52 fiziki gerçekleşme sağlanan projede 39 bin 600 dekar zirai arazinin şebeke borusu hazır hale getirildi. Projenin tamamlanması ile ülke ekonomisine yılda
47 milyon 587 bin TL katkı ve yaklaşık 42 bin 550 kişiye istihdam alanı sağlanması hedefleniyor.

“İŞİN YARIDAN FAZLASINI TESİS ETMİŞ DURUMDAYIZ”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu sulama projesinde inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini kaydederek şunları söyledi:

“Elazığ’ın yıllardır özlemle beklediği Kanatlı Barajı Sulaması hızla ilerliyor. Boru imalatlarının büyük bir kısmı tamamlandı ve işin yarıdan fazlasını tesis etmiş durumdayız. İnşallah projeyi önümüzdeki yılsonunda çiftçilerimizin hizmetine açarak aynı topraklardan daha fazla gelir elde edilmesini sağlayacağız.”

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet