Elazığ'da Beklenen Yıkım Gerçekleşti

Uzun yıllardır Elazığ kamuoyunun gündeminde bulunan YİMPAŞ Binasında bugün yıkım çalışmaları başladı.

Elazığ'da Beklenen Yıkım Gerçekleşti GÜNDEM

YİMPAŞ Binasında yıkım faaliyetlerinin başlaması nedeniyle düzenlenen programa Vali Murat Zorluoğlu, Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, ihaleyi alan Özhanoğlu Harfiyat firmasının yetkilileri ve mahalle sakinleri katıldı.

 

Yapılan yıkım programının Elazığ için anlamlı olduğuna dikkat çeken Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, şehrin siluetini bozan bu yapının yıkılmasının önemli olduğunu, yıkılan binanın yerine güzel bir okul yapılacağını söyledi.

 

Vali Zorluoğlu: YİMPAŞ’ın Yeri Elazığ’a Değer Katan Bir Alana Dönüşecek

 

Vali Murat Zorluoğlu ise şunları söyledi, “Geçen yıl Mart ayında Vali olarak atandığımda Elazığ’a gelmenden önce şehrin alakalı sorunlarıyla ilgili bilgi sahibi olmak istediğimde gündemin ilk sırasında YİMPAŞ binası vardı. Merak etmiştim bu binanın durumu nedir diye, Elazığ’a gelince binayı yerinde görmüştüm. Bu bina şehrin gündeminde uzun süre kalmış, sorun hukuki ihtilaflar nedeniyle çözülememişti. Geçen yıl Sayın Milletvekillerimizin de çabalarıyla binanın hukuki sorununu çözmüştük. Bu gelişmenin ardından yaptığımız açıklamada YİMPAŞ Binası sorununun artık Elazığ’ın gündeminden çıktığını belirtmiştik. Bugün bunu fiilen de yerine getirmekteyiz. Binanın yıkım ihalesi İl Özel İdaresi tarafından yapıldı. Bugün ilk kepçeyi yıkmak için vuruyoruz. Yaklaşık 75 gün sonra yıkım tamamlandıktan sonra da yapım için ilk kazmayı vuracağız. O zamanda yapım için bir tören gerçekleştireceğiz. Burada 16 derslikli bir turizm meslek lisesi, beraberinde bir pansiyon ve yine aynı alan içerisinde bir imam hatip ortaokulu yapacağız. Burası bir eğitim kampusuna dönüşecek.  Elazığ’a ve bu bölgeye değer katan bir alana dönüşmüş olacak. Bu noktada başta Sayın Vekillerimiz olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun”. Vali Zorluoğlu daha sonra kepçenin üzerine çıkarak yıkım çalışmalarını başlattı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet