Vartaş Elazığspor : 1 Gaziantep Büyükşehir Belediye : 1

Ogün Temizkanoğlu ile son 3 maçından 1 puan çıkararak Play-Off potasının dışında kalan Vartaş Elazığspor bu hafta tamam veya devam anlamı taşıyan çok kritik bir maça daha çıkıyor.

Vartaş Elazığspor : 1 Gaziantep Büyükşehir Belediye : 1 SPOR

HAKEM MEHMET EMRE ATASOY İLE İLK KEZ!

Asıl mesleği Bilgisayar Mühendisliği olan 31 yaşındaki Ankara Bölgesi Üst Klasman Hakemi Mehmet Emre Atasoy Elazığspor’un maçında ilk kez orta hakem olarak görev yapacak.

2013 ve 2014 sezonlarında Bordo Beyazlı takımın maçlarında iki kez yardımcı görevler alan Atasoy bu sezon PTT 1. Ligde 12 maçına çıkacak.

Ligde yönettiği 11 maçta 3 kez ev sahibi takımlar galip ayırılırken, 6 kez de deplasman takımları kazandı. Mehmet Emre Atasoy bu maçlarda toplam 49 kez sarı kartına başvururken, kırmızı kart göstermedi.   

2008-2009 sezonunda başladığı hakemlik kariyerinde bugüne kadar toplam 84 maçta görev alan Atasoy’un karnesi:

Ev Sah. Galibiyet:          %39       33
Dep. Tak. Galibiyet:       %29       24
Beraberlik :                      %32       27
Sarı Kart :                         4,69      394
Kırmızı Kart :                    0,13      11

TAKIM KADROLARI:

 Vartaş Elazığspor : Çağlar Şahin Akbaba, Gilles Augustın Binya, Mehmet Yiğit, Murat Kalkan, Hakan Bilgiç, Murat Kayalı, Çağrı Ortakaya, Mesut Saray, WellingtonBrito da Silva (Tom), Berk Yıldız, Ümit Tütünci

Yedekler: Serdar Kulbilge, Lamjed Chehoudi, Halil Akbunar, Onur Güney, Umut Utku Tekoğlu, Silvere Ganvoula M’boussy, Bahadır Öztürk
Teknik Direktör: Ogün Temizkanoğlu

 Gaziantep BŞB : Adam Stachowiak, Benjamin Fuchs, Serkan Yanık, Josef Çınar, Ufuk Budak, Murat Yıldırım, Francis Litsingi, Foxi Kethevoama, İshak Çakmak, Erdal Güneş, Yasin Ozan

Yedekler: Ahmet Sabri Fener, Gökhan Sazdağı, Yenal Tuncer, İbrahima Wadji, Ndıaye Bara Mamadou Lamıne, Muhammed Hikmek Ertürk, İskender Alın
Teknik Direktör: Vedat Özsoylu

MAÇTAN NOTLAR :

Son haftalarda aldığı başarısız sonuçlara rağmen takımlarını desteklemek üzere bu maçta da az sayıda taraftar tribünlerdeki yerlerini alıyorlar.

Karşılaşmanın hakemi Mehmet Emre Atasoy ilk düdüğünü çalıyor ve zorlu maç Elazığspor’un vuruşu ile başlıyor.

5’ Ufuk’un sol kanattan ortasında Foxi Kethevoama’dan önce araya giren defans topu kornere atıyor. Kornerden gelen ortaya kale alanı içinde G. Antep ileri uç elemanları dokunamıyor ve Elazığspor defansı topu uzaklaştırıyor.

 

15’ İlk 15 dakikalık bölümde topu daha çok ayağında tutmaya çalışan ev sahibi Elazığspor rakibine karşı üstünlük kurmaya çalışırken Gaziantep BŞB’de açık futbolu tercih ediyor.
 

17’ Elazığspor ani atağa kalkıyor. Tom’un derin pasında cezayayı içinde araya giren Benjamin Fuchs tehlike büyümeden pozisyonu bitiren isim oluyor.
 

19’ Murat Kayalı'nın ara pasını önüne alan Wellington Tom sağ kanattan ortasını yapıyor topa hareketlenen Ümit ıska geçiyor ve İshak tehlikeyi uzaklaştırıyor.
 

27’ Konuk takım gole yaklaştı. Foxi’nin kullandığı serbest vuruşta kale alanı içinde Josef Çınar ile birlikte topa çıkan kaleci Çağlar topu elinden kaçırıyor ancak ikinci hemle ile topu kontrolüne alarak gole izin vermiyor.


90 28’ Elazığspor’da zorunlu oyuncu değişikliği. 5 dakika önce sakatlık geçiren Ümit Tütünci oyundan çıkarken yerine Silvere M’boussy giriyor.


29’ Sağ kanattan çizgiye kadar inen Tom’un orta şut karışımı vuruşu kaleye paralel giderek taca çıkıyor.
 

32’ İshak Çakmak’ın sol kanattan tehlikeli ortası kaleci Çağlar’da kalıyor.
 

33’ Konuk takım gole yaklaştı. Murat Yıldırım sol kanatta rakibini oyundan düşürdükten sonra ortasını yapıyor. Ön direkte Yasin Ozan7ın kafa vuruşu üst direği sıyırarak auta çıkıyor.


90 33’ Elazığspor’dan Gilles Binya yaptığı faul sonrası karşılaşmada ilk sarı kart gören oyuncu oluyor.
 

90 36’ G. Antep BŞB Teknik Direktörü Bayram Bektaş oyuna müdahale ediyor. Francis Litsingi’yi kenara alan Bektaş oyuna İbrahima Wadji’yi sürüyor.


39’ Karşılaşma sık yapılan fauller ve yaşanan sakatlıklar dolayısıyla sık sık kesintiye uğruyor.
 

42’ M’Boussy’nin cezaalanı sağ köşesinden yaptığı ortaya Murat Kalkan hamle yapıyor, ancak Murat Yıldırım’ın dokunduğu top taca kadar çıkıyor.
 

44’ Gaziantep BŞB tehlikeli geldi. Foxi’nin derin pasında topla buluşan Yasin cazaalanına girerken düşüyor. Çağrı’nın müdahalesinde Yasin penaltı beklelerken, hakem devam kararı veriyor.
 

45’ Mehmet Yiğit’in uzaktan vuruşunu kaleci Adam Stachowiak direk dibinde  kontrol ediyor.


İlk yarının sonuna 3 dakika ilave ediliyor.


Mehmet Emre Atasoy ilk yarının skorunu ilan eden düdüğünü çalıyor.

VARTAŞ ELAZIĞSPOR: 0-GAZİANTEP BŞB: 0

İlk yarısı 0-0 sonuçlanan zorlu karşılaşmanın ikinci yarısı konuk takım Gaziantep BŞB’nin vuruşu ile başlıyor.


Mehmet Emre Atasoy karşılaşmanın skorunu ilan eden düdüğünü çalıyor.


50’ İkinci yarının 5 dakikalık bölümü geride kalırken maçta tempo oldukça düşük seyrediyor.


53’ Elazığspor maçta ilk ciddi gol pozisyonuna girdi. Sağ kanattan atağa kalkan Tom topu çekip sol ayağı ile cezaalanı köşesinden sert vuruyor kaleci Adam son anda topu yumruklayarak kornere atıyor.


90 54’ Murat Kayalı yaptığı taktik faul sonrası hakem Mehmet Atasoy tarafından sarı kart ile cezalandırılıyor.


56’ Kullanılan serbest vuruşta arka direğe hareketlenen isim Benjamin Fuchs topa dokunamıyor.


57’ İstekli bir görüntü veren Wellington Tom sağ kanattan bindiriyor yaptığı orta defanstan dönüyor, Tom Hakan Bilgiç'i görüyor bu oyuncunun ortasında defans topu son anda kornere atarak pozisyonu bitiriyor.


58’ Elazığspor gole yaklaştı. Murat Kayalı’nın pasını arakası dönük olarak alan M’busyy topu geriden gelen Mesut’un önüne bırakıyor. Mesut’un cezayayı önünden yaptığı sert vuruşta kaleci Adam Stachowiak son anda yatarak topu kornere çeliyor.


9063’ Gaziantep BŞB'den Murat Yıldırım Tom’a yaptığı faul sonrası hakem Mehmet Atasoy tarafından sarı kart ile cezalandırılıyor.


63’ Elazığspor gole yaklaştı. Mesut Saray’ın cazayayı önünden verdiği aşırtma pasta defansın arkasına sarkan Hakan Bilgiç’in dar açıdan vuruşunda iyi yer tutan Adam Stachowiak gole izin vermiyor.


90 65’ Konuk takımda ikinci oyuncu değişikliği. Erdal Güneş oyundan çıkarken Gökhan Sazdağı oyuna giren isim.


72’ Organize gelişen Gaziantep BŞB atağında Gökhan Sazdağının cezayayı içinden yaptığı sert vuruş az farkla üsten auta çıkıyor.


75’ Ani atağa kalkan Tom topu Josef Çınar’a kaptırınca elazığspor’un tehlikeli atak son buluyor.


9076’ Elazığspor Teknik Direkötörü Ogün Temizkanoğlu ikinci değişikliğini yapıyor ve Mesut Saray’ın yerine Lamjed Chehoudi’yi sahaya sürüyor.

 

78’ Konuk takım çok önemli bir gol fırsatını değerlendiremiyor. Gökhan Sazdağı’nın son çizgiye kadar inip yaptığı ortaya penaltı noktası üzerinde yatarak vuran Foxi’nin şutu kaleci Çağlar’ı geçiyor arkada Çağrı’ya çarpan top tehlike bölgesinin dışına çıkıyor.


81’ Ev sahibi Vartaş Elazığspor gole yaklaştı. Lamjed’in pasıyla Berk Yıldız sol kanattan son çizgiye kadar inip ortasını yapıyor ön direkte topa hamle yapan M’boussy kale yerine topu geriye doğru atınca önemli Elazığspor adına bir fırsat kaçıyor.  


84’ Lamjed’in pasını alan Berk’in ortası iyi olmayınca top kalecinin kucağında kalıyor.


90 85’ Gaziantep BŞB’nin hocası Bayram Bektaş son oyuncu değişikliğini yapıyor. Yasin Ozan kenara gelirken, İskender Alın oyuna dahil oluyor.


90 86’ Elazığspor’dada  son oyuncu değişikliği yapılıyor. Berk Yıldız yerini Halil Akbunar’a bırakıyor.


http://www.canliskor.com.tr/Assets/img/event/commentary/2.png 89’ GOOOL Elazığspor aradığı golü Brezilya’lı oyuncusu Wellington Tom’un ayağından buluyor.


Halil Akbunar’ın sol kanattan yaptığı ortada Josef Çınar önünden topa dokunamıyor, arkada topla buluşan Tom vücut hareketiyle rakibini terse yatırıp sol ayağı ile yerden sert vuruyor ve topu uzak kale direğinin dibinden filelere gönderiyor. Çok kritik bir zamanda önemli bir gole imza atan Tom böylece bu sezon Elazığspor forması ile ilk golünü kayıtlara geçiriyor.

 

Karşılaşmanın sonuna en az 4 dakika ilave ediliyor.


http://www.canliskor.com.tr/Assets/img/event/commentary/2.png 90+4 GOOOL Elazığspor’un sevinci 5 dakika sürüyor. Konuk takım Fox’i ile eşitliği yakalıyor.
Murat Yıldırım’ın sağ kanattan yaptığı ortaya kale alanı içinde göğsüyle vuran Foxi Kethevoama topu filelere göndererek uzatmanı son dakikasında takımına eşitlik golünü kazandırıyor.


Hakem Mehmet Emre Atasoy izorlu karşılaşmanın skorunu ilan eden düdüğünü çalıyor.

Haber ve İstatistikler: El-Aziz

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet