Kovancılar'da Elimi Tutarmısın Projesi

Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde başlatılan "Elimi Tutarmısın" projesinin yıl sonu kapanış programı gerçekleştirildi.

Kovancılar'da Elimi Tutarmısın Projesi KÜLTÜR-SANAT

Kovancılar Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının başında start alan "Elimi Tutarmısın" projesinin bu yılki ayağı tamamlandı. 105 rol model ile 105 riskli öğrencinin topluma kazandırılmasına yönelik başlatılan projenin olumlu sonuçlar ortaya çıkardığı belirtildi.

Eğitimin bireyin davranışlarında istendiği yönde değişim kazandırmak süreci olduğuna vurgu yapan Kaymakam Hasan Gündoğdu," Toplum olarak bir arada güvenli, huzurlu, barışçı, birlik içerisinde yaşayabilmek için istendik davranışların kazandırılması büyük önem arz etmektedir.

Öğrencilerimiz,çocuklarımız bu istenilen davranışları okullarında, ailelerinde, çevrelerinde gözlemledikleri model kişilik olarak seçtikleri bireyler aracılığıyla sağlamaktadırlar. Bu gün burada toplamamızın nedeni olan 'Elimi Tutarmısın' projesi de bu amaçla çalışmalarını sürdürmekte, öğrencilere doğru rol modeller aracılığı ile eğitmeyi amaçlamaktadır"dedi.

Rol modellerin bilinçli, sevgi dolu, zararlı tutum ve davranışlarından uzak oluşu öğrenciyi de olumlu davranışlara özendirdiğini aktaran Kaymakam Gündoğdu, proje sayesinde 105 öğrencinin yüreğine, aklına, davranışlarına, ihtiyaçlarına, vicdanına dokunan 105 rol modelin çok çabaladığını kaydetti.

Geçen süre içerisinde proje sayesinde aileler ve ilçede olumlu değişimlerin etkisini göstermeye başladığının görüldüğünü aktaran Gündoğdu, önümüzdeki yılda projeye devam edeceklerini ifade etti.

Projenin kapanış programına Kovancılar Kaymakamı Hasan Gündoğdu'nun yanı sıra ilçe Belediye Başkanı Hacı Akpınar, Palu Kaymakamı Mehmet Öztürk, Maden Kaymakamı Ömer Büyükergene, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Karataş, İlbank Bölge Müdürü Ali Tekateş,ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet