Elazığ'da Öğrencilerden Harput'ta Temizlik Seferberliği

Elazığ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün organizasyonuyla, 3-11 Haziran Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında, yüzlerce öğrencinin katılımıyla tarihi Harput’ta temizlik çalışması gerçekleştirildi.

Elazığ'da Öğrencilerden Harput'ta Temizlik Seferberliği KÜLTÜR-SANAT

İlkokuldan lise seviyesine farklı okullardan 300 öğrenci ve organizasyonu düzenleyen kurum yetkilileriyle personellerinin katılımıyla düzenlenen temizlik kampanyası doğrultusunda öğrenciler, Elazığ Belediyesi tarafından otobüslerle sabah saatlerinde Harput’a taşındı.

Çevre bilincinin oluşumuna katkı ve çevresel sorunlara dikkat çekmek amacı doğrultusunda buluşan öğrenciler, Harput Kalesi ve Ulu Camii başta olmak üzere adım adım Harput’u gezerek, çevreye atılan ambalaj atıklarını topladılar.

Büyüklere ders niteliğindeki organizasyonda, öğrenciler ve katılımcılar tarafından toplanan torbalar dolusu atık, geri dönüşüme tabii tutulmak amacıyla Elazığ Belediyesi ekiplerine teslim edildi.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada çevrenin gelecek nesillere bırakılacak en önemli miras olduğuna dikkat çekilerek, “Elazığ Belediyesi olarak başta Çöpten Enerji Üretim tesisi olmak üzere, atık yağ toplama, ambalaj atıklarının geri dönüşümü gibi çevresel pek çok projeyi hayata geçirdik. Çevrenin korunmasına yönelik her girişimin yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet