Kent Konseyi İlk Toplantısını Yaptı

Geçtiğimiz günlerde olağan kongresini yapan Kent Konseyi ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Kent Konseyi İlk Toplantısını Yaptı GÜNDEM

Toplantıda yürütme kurulu üyeleri basına tanıtılarak görev dağılımı da yapıldı. Toplantıda ayrıca bütçe planının oluşturulması geçmiş dönemlerde gerçekleştirilen ya da gerçekleştirilemeyen projeler hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu.

Kent Konseyinin Gazi Caddesi'nde bulunan Belediye İş Merkezi'nde gerçekleşen toplantıda; Kent Konseyinin, merkezi yönetimin, yerel yönetimin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının ve sivil toplumun ortaklık anlayışıyla, hemşehrilik hukuku çerçevesinde buluştuğu; kentin kalkınma önceliklerinin, sorunlarının, vizyonlarının sürdürülebilir kalkınma ilkeleri temelinde belirlendiği, tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği ortak aklın ve uzmanlaşmanın esas olduğu demokratik yapılar ile yönetişim mekanizmalarının birlikte çalışmalarını öngördüğünü belirten Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, bu doğrultuda birçok projeye imza atacaklarını ifade etti. 

27 Mayıs 2017 Cumartesi günü Kent Konseyi Olağan Genel Kurulda, Kent Konseyi Yürütme Kurulu şu şekilde:

1-Murat ERGEN                     Kent Konseyi Başkanı

2-Ali TEKATAŞ             Yürütme Kurulu Üyesi     

3-Prof.Dr.İsmail AYTAÇ  Yürütme Kurulu Üyesi

4-Hasan UZUN               Yürütme Kurulu Üyesi

5-Ayşe KESKİN              Yürütme Kurulu Üyesi      Kadın Meclisi Başkanı

6-Burak ASLAN                      Yürütme Kurulu Üyesi Gençlik Meclisi Başkanı

7-Ayhan ATLAN                     Yürütme Kurulu Üyesi

8-Yavuz KÖSE               Yürütme Kurulu Üyesi

9-Arif EROL                   Yürütme Kurulu Üyesi

 

Kent Konsey Başkanı Murat ERGEN yapmış olduğu değerlendirmede : “Görüldüğü üzere İlimizin birbirinden kıymetli simalarının oluşturduğu seçilmiş Kent Konseyi Yürütme Kurulumuz, bundan sonraki süreçte Elazığımızı geliştirmek, güzelleştirmek, kalkındırmak, sosyal ve kültürel anlamda katkı sunmak adına gece gündüz demeden çalışacaktır. Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’ın göreve başladığı günden itibaren kenti birlikte yönetme ilkesinin tezahürü olarak kurulan Kent Konseyimiz, bu şehrin geleceği adına ne yapılması gerekiyorsa, taşın altına elini koymaktan geri durmayacaktır.

Bugüne kadar etkinliğini tam anlamıyla hissettirememiş Kent Konseyini İlimizin en aktif ve en etkin Sivil Toplum Kuruluşu yapmaya çalışacağız. Var olan Gençlik Meclisi ve Kadın Meclisimizi daha etkin hale getirmek, Engelli Meclisi ve Çocuk Meclisimizi kurarak onları da yönetime ortak edeceğiz. Çalışma Grupları oluşturarak, alanında uzman kişi, kurum, kuruluş ve STK temsilcilerinin görüş, öneri ve düşüncelerini alarak ortak aklı harekete geçireceğiz.

Kısaca hedefimiz Elazığımızı bir adım daha ileriye götürmek, bu şehre olan vefa borcumuzu ödemektir.”dedi.

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet