Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan Elazığ Valiliğine Ziyaret

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’nu ziyaret etti.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan Elazığ Valiliğine Ziyaret EKONOMİ

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Elazığ Şube Başkanları ile birlikte Vali Murat Zorluoğlu’na nezaket ziyaretinde bulunarak, Elazığ’da açılışı gerçekleştirilecek olan Eğitim Bir-Sen 1 No’lu şubesinin yeni binasının açılışı ile ilgili bilgi verdi.

 

Ziyarette bir konuşma yapan Genel Başkan Yalçın; “Memur-Sen ailesi Türkiye’de kamuda 11 hizmet kolunun tamamında genel yetkili olan çözüm için kamu işveren heyetinin muhatabı olan bir konfederasyondur. 15 Mayıs’ta 1 milyon üye sayısına imza atmak için yoğun bir gayret sarf ediyoruz. Bütün hizmet kollarında genel yetkili olarak kamunun sosyal paydaşıyız, sosyal ortağıyız. Dolayısıyla sendikacılığımız tenkit değil teklif esaslıdır. Sorunlardan beslenen değil, çözümlerle güçlenen bir yaklaşımı önemsiyoruz. Onun için son toplu sözleşmede önemli bir sözleşmeye imza atarak kamu görevlilerinin sorunlarına önemli çözümler getirdik ve çözümlerle ilgili arayışımız devam edecek”.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Zorluoğlu ise “İlimizde Şube Başkanlarımızla yakın bir teşriki mesai içerisindeyiz. Sendika temsilcilerimizle, Şube Başkanlarımızla son derece yapıcı ilişkiler içerisindeyiz. Sorunlarımızı aynı masa etrafında oturup rahatlıkla konuşabiliyoruz. Meselelerini bizlere iletiyorlar, bizde kurum amirlerimize sendikalarımızın haklı taleplerinin yerine getirilmesi hususunda talimatlarımız ve desteklerimiz oluyor. Elazığ ‘da Eğitim Bir-Sen 1 No’lu şubemizin de bugün yeni hizmet binasını açmış olacağız inşallah. Eğitim Bir-Sen 1 No’lu şubesinin yeni binasının Elazığ’ımıza hayırlı olsun. İlimizde bulunduğunuz süre içerisinde başarılı çalışmalar yürütmenizi temenni ediyorum.” dedi.

 

Ziyaretten sonra Eğitim Bir-Sen 1 No’lu şubesinin yeni binasına geçilerek Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başaknı Mücahit Yanılmaz, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile birlikte Eğitim Bir-Sen 1 No’lu şubesinin yeni binasının açılışı gerçekleştirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet