Milletvekili Ömer Serdar'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Ak Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Av.Ömer Serdar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Milletvekili Ömer Serdar'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı GÜNDEM

Ak Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Av.Ömer Serdar mesajında şu bilgileri verdi.''
 Egemenliğin “kayıtsız ve şartsız” milletin olduğu, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı ve millet egemenliğinin ilan edilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. Yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutlamaktayız.
              

Tarihimizin en önemli dönüm noktası olan 23 Nisan 1920 tarihi, özgürlük aşkıyla yanan bir milletin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı şanlı bir istiklal mücadelesinin tarihidir.
              

23 Nisan 1920’de,Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında tek yumruk olarak toplanan milletimiz, dört bir yanı işgal edilmiş vatanımızda özgürlük meş'alesini yeniden tutuşturmuştur. Yokluklar içerisinde kurulan ilk meclis, önce milletimizi tek çatı, tek ülke, tek bayrak altında toplamış, daha sonra da eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazmıştır.
              

Milletimiz ve ülkemiz için dönüm noktası olan bu tarihin, Gazi Mustafa Kemal tarafından çocuklarımıza armağan edilmesi ise, onlara verilen değerin ve önemin en büyük göstergesidir
              

Bu bayramın çocuklara armağan edilmesinin şüphesiz büyük anlamı vardır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz en değerli varlığımız, en büyük güvencemiz, çocuklarımızdır. Gelecek çocuklarımızın omuzlarında yükselecek, Türkiye Cumhuriyeti devleti çocuklarımızın başarısı ile dünyada adından söz ettiren, saygı duyulan bir devlet olacaktır
              

Bu vesileyle, 23 Nisan'ı Türk ve dünya çocuklarına bayram olarak armağan eden Mustafa Kemal Atatürk, başta olmak üzere istiklal mücadelemizde canını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi bir kez daha minnetle yâd ediyor, çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, daha müreffeh yarınlara ulaşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.''Dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet