LYS Sınavı Öncesi Sahur Davulu Yasak

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, hafta sonu gerçekleştirilecek LYS sınavı öncesinde bir basın açıklaması yaparak, gençlerin geleceklerini belirleyecek bu önemli sınavın sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için gerekli tedbirleri aldıklarını belirtti.

LYS Sınavı Öncesi  Sahur Davulu Yasak EĞİTİM

SAHURDA DAVUL ÇALINMAYACAK

Sınavların yapılacağı günün öncesinde tüm mahallelerimizde sahur davullarını o gün için iptal ettiklerini belirten Başkan Yanılmaz, öğrencilerimizin uyku düzenini bozacak, stres oluşturacak ve başarılarını olumsuz etkileyebilecek sahur davulunun bu hafta ve önümüz deki hafta Cumayı cumartesine, cumartesini de pazara bağlayan gecelerde çalınmasını durdurduklarını ifade etti. Bu günlerin haricinde sahur davulcusu uygulaması devam edeceğini belirten Başkan Yanılmaz, 10, 11, 17 ve 18 Haziran tarihlerinde yapılacak sınavlar öncesinde kesinlikle sahur davulu çalınmayacağını, bu uygulamaya tüm hemşerilerimizin de saygı duyacaklarına inandığını söyledi.

OTOBÜSLER ÜCRETSİZ

LYS sınavlarına girecek  öğrencilerimizin sınav yerlerine sorunsuz ulaşması için otobüs hatlarındaki sayıları artırdıklarını belirten Başkan Yanılmaz, bununla da kalmayıp sınav yapılacak olan 10 haziran cumartesi ile 11 Haziran Pazar günü belediyemize ait olan resmi otobüslerimiz tüm halkımıza 07.00 ile 15.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet vereceğini ifade etti.

GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNİ ÖNLEYECEĞİZ

Sınav bölgelerinde, öğrencilerimizin dikkatlerini dağıtan iş makinesi, inşaat çalışmaları ya da gürültü oluşturan çalışmaları  sınav saatleri arasında tümüyle durduracaklarını ifade eden Başkan yanılmaz, bununla birlikte çevre kontrol müdürlüğü ekiplerimiz gürültü kirliği yapan tüm olumsuzlukları gidermek için görev başında olacağını, ulaşım, gürültü ve sınavda dikkatleri dağıtacak tüm olumsuzluklar için 153 beyaz masa birimize bildirilmesi halinde olumsuzlukların giderileceğini söyledi..

GENÇLERİMİZE BAŞARILAR DİLİYORUM

Hafta sonu boyunca sınava girerek ter dökecek olan gençlerimize üstün başarılar diliyorum. Onların başarıları ve mutlulukları şehir olarak bizlerin de  başarısı ve mutlulukları olacaktır. Umuyor ve bekliyoruz ki şehrimizden Türkiye birincileri çıksın ve bizler de o gençlerimizi ödüllendirelim.

Ben tekrar hem gençlerimizi hem de onların ailelerini yakından ilgilendiren bu sınavların kendileri için başarılara vesile olmasını diliyorum.

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet