Elazığ Yeni Valisi Çetin Oktay Kaldırım'dan İlk Açıklama

İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinden Elazığ Valiliğine atanan Vali Çetin Oktay Kaldırım, duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Elazığ'ında çok önemli bir şehir olduğuna vurgu yaptı.

Elazığ Yeni Valisi Çetin Oktay Kaldırım'dan İlk Açıklama GÜNDEM

2,5 yıldır Elazığ’da görev yapan Vali Murat Zorluoğlu, yayınlanan kararname ile Van Valiliğine atandı. Zorluoğlu’nun yerine ise İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığını vekaleten yürüten Çetin Oktay Kaldırım tayin edildi. Vali Kaldırım'ın, Vali Zorluoğlu gibi aslen Trabzon Çaykaralı olduğu öğrenildi.

Elazığ’a atanmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Kaldırım, Elazığ’ın çok önemli bir şehir olduğunu ve çalışmaktan mutluluk duyacağını söyledi.

Yeni atanan Vali Kaldırım’ın daha önce Gümrük Müsteşarlığında Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (ECO) alanında uzman yardımcılığı, Samsun’un Ayvacık, Siirt’in Baykan, Gümüşhane’nin Torul ile Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde kaymakamlık, Şanlıurfa’da ise Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunduğu, daha sonra 6 yıl Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreterliği görevini yaptığı öğrenildi.
İngiltere’de mastır yapan evli ve 3 çocuk babası Vali Kaldırım’ın ailesinin aslen Trabzon’un Çaykara ilçesinden olduğu bildirildi.

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Olcay Yıldız @Stajyer yetiştirme yurdu

21 Haziran 2017 22:23

Yine acemi ve işten anlamayan insan atandı... Elazığ bu kadar mı sahipsiz

Haber Scripti: Medya İnternet