Elazığ Tuhafiyeciler Odasından Örnek Bir Çalışma Daha

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Türkiye’de örnek bir çalışmaya imza atarak esnaflığa başlayacak girişimci esnafların sektörleri hakkında bilgi sahibi olması için bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Elazığ Tuhafiyeciler Odasından Örnek Bir Çalışma Daha EKONOMİ

Esnaflarla ilgili kurum ve kuruluşların müdürleri ve ASKON Başkanı Taylan Özdal, Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası ve İŞ-KUR arasında KOSGEB onaylı girişimcilik eğitimi işbirliği protokolü sonrası 'Uygulamalı Girişimcilik' kurslarında eğitim alan kursiyerlere bilgi paylaşımında bulundu.

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Konferans salonunda düzenlenen toplantıya Defterdar Erdoğan Yıldıraner, İŞKUR İl Müdürü Abdullah Balcı, KOSGEB Müdürü Mehmet Cüreoğlu, Fırat Kalkınma Ajansı Başkanı Abdulvahap Yoğunlu ve ASKON Başkanı Taylan Özdal,Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş ve kursiyerler katıldı.

Çok samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda girişimci esnaflar, kurum ve kuruluş müdürlerine esnaflıkla ilgili bire bir soru sorma imkanı buldular.

 

DEFTERDAR YILDIRANER:“BU TÜR TOPLANTILAR ÇOK ÖNEMLİ”

Toplantıda açıklamalarda bulunan Defterdar Erdoğan Yıldıraner, Toplantı için Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş’a teşekkür ederek esnaflığa başlayacak kursiyerlere esnaflıkta başarılar diledi.

Esnaflığa yeni başlayacak vatandaşlara esnaflar için uygulanan vergiler hakkında bilgiler aktaran Defterdar Erdoğan Yıldıraner, Bu tür toplantıların önemine dikkat çekti.

 

İŞKUR MÜDÜRÜ BALCI:“TUHAFİYECİLER ODASI BİZE DESTEK VERİYOR”

İŞKUR İl Müdürü Abdullah Balcı’da , 'Uygulamalı Girişimcilik' kurslarında Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odasının  kendilerine çok yardımcı olduğunu ifade ederek desteklerinden dolayı Başkan Ulaş’a teşekkür etti.

İl Müdürü Balcı, İŞKUR’un esnaflara yönelik destekleri hakkında bilgiler vererek Müdürlüğün yaptığı çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

 

KOSGEB MÜDÜRÜ CÜREOĞLU:“TUHAFİYECİLER ODASI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNDE BÜYÜK BAŞARIYA İMZA ATTI”

KOSGEB Müdürü Mehmet Cüreoğlu ise Tuhafiyeciler Esnaf Odası KOSGEB onaylı girişimcilik eğitiminde Türkiye çapında başarılı olduğunu ve sertifika alanların %50 sinin esnaflığa başladığını hatırlatarak buda Türkiye ve Avrupa’da çok büyük bir orana tekabül ettiğini belirterek KOSGEB’in esnaflara verdiği destekler hakkında kursiyerlere bilgiler verdi.

 

FIRAT KALKINMA AJANSI BAŞKANI YOĞUNLU:“TOPLANTIYA KATILDIĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

Fırat Kalkınma Ajansı Başkanı Abdullah Yoğunlu’da Bilgilendirme toplantısına katıldığı için çok mutlu olduğunu ifade ederek Fırat Kalkınma Ajansının ihracata dayalı esnaflık yapan vatandaşlara verilen destekler hakkında bilgiler verdi.

 

ASKON BAŞKANI ÖZDAL:“ESNAFLIKTA TİCARET AHLAKI ÇOK ÖNEMLİ”

ASKON Başkanı Taylan Özdal ise kursiyerlere ticaret ahlakı hakkında bilgiler vererek Elazığ ve Türkiye ticareti hakkında önemli bilgiler aktardı.

Toplantının çok verimli geçtiği dile getiren ASKON Başkanı Taylan Özdal kendilerini bir araya getiren Başkan Ulaş’a teşekkür etti.

 

BAŞKAN ULAŞ:“BİZ HER ZAMAN ESNAFLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş’da kendilerini kıramayarak bilgilendirme toplantısına katılan Elazığ Defterdarı Erdoğan Yıldıraner, İŞKUR İl Müdürü Abdullah Balcı, KOSGEB Müdürü Mehmet Cüreoğlu, Fırat Kalkınma Ajansı Başkanı Abdullah Yoğunlu ve ASKON Başkanı Taylan Özdal’a teşekkür ederek yaptıkları tüm çalışmaları esnaflar için yaptıklarını vurguladı.

Odasının Girişimcilik eğitimleri hakkında bilgiler veren Başkan Ulaş, eğitimlerin sürekli olarak devam edeceğini belirterek vatandaşların esnaflığa başladığını gördüklerinde çok mutlu olduklarını söylediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet