İl İçi ve Dışı Elazığ STK’ları İle Buluşma

Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Haziran ayı genel kurul toplantısı, Harput-Der konferans salonunda, “İl dışındaki Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları ile İşbirliğini Geliştirme” konusu üzerine gerçekleştirildi.

İl İçi ve Dışı Elazığ STK’ları İle Buluşma EKONOMİ

Platform dönem sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu, açılış konuşmasında:

“Elazığ dışındaki, bu aşamada ulaşabildiğimiz ilimiz STK'larının yöneticileri ve temsilcilerinin katılımı ile yapılan bayramlaşma, tanışma ve istişare toplantısıyla; STK’lar arasındaki işbirliğini geliştirme, ortak gündem etrafında destek sağlama ve kamuoyu oluşturma mekanizmalarının ortak akıl çerçevesinde değerlendirilmesini amaçlamaktayız. Ayrıca bu toplantının, sonraki yıllarda il dışındaki STK’larımızın daha geniş katılımı ile yerel ve il dışı Elazığ STK'larımız arasında bayramlaşma geleneğinin başlatılmasına vesile olmasını umduklarını” belirtti.

İl dışından katılan Elazığ STK temsilcileri; MARED Başkanı Mahmut Kahraman, Yaran-ı Harput Derneğinden Soner Doğan, ELFED’ten Rabia Babaoğlu ve Kubilay Doğan, Ankara Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfından Vedat Kent, Ankara Elazığ Kültür Derneğinden Tahir Erdem ise yaptıkları konuşmalarda, kendi STK’larının yapmış oldukları çalışmaları belirterek, yerel Elazığ STK’ları ile işbirliğini geliştirmeyi ve Elazığ ortak paydasında ilimizin menfaatleri doğrultusunda, gerek yerelde ve gerekse il dışındaki çalışmalara katkı vermekten memnuniyet duyacaklarını ifade ettiler.

Yapılan değerlendirmeler neticesinde, işbirliği bağlamında ortak çalışma yapılabilecek aşağıdaki alanlar belirlendi:

  • Lobi çalışmaları,
  • Konulara göre heyet oluşturularak ilgili yetkililer ile görüşülmesi,
  • Ulusal medyada ses getirebilecek faaliyetler gerçekleştirilmesi,
  • Ortak basın açıklamaları yapılması,
  • Elazığ STK Platformu öncülüğünde il içi ve dışı STK’lar arasında iletişimi ve koordinasyonu sağlayacak sekretarya oluşturulması,
  • Dini bayramların son günü Elazığ da bayramlaşmanın geleneksel hale getirilmesi,
  • Elazığ’ın marka şehir olması hususunda çalışmalar yapılması,
  • Elazığ’a dışardan yatırım çekilebilmesi için ilimizin potansiyelini tanıtıcı faaliyetler düzenlenmesi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet