3 Mayıs Türkçülük Gününü Kutluyoruz

Türkiye Belediyeler ve Yerel Hizmet İşçileri Sendikası İl Temsilcisi Mesut Tunç 3 Mayıs Türkçülük Gününü Kutladı.

3 Mayıs Türkçülük Gününü Kutluyoruz GÜNDEM

Türkçülük fikir akımı, Osmanlı Devletinin yaşadığı çöküş ve dağılma döneminde yok olmanın eşiğinde bir milletin var olma mücadelesinin adıdır.Türküm demekten utanmanın geçer akçe görüldüğü günler; tarihin geçmiş yapraklarında, dün de yaşandı.

1944 de Sovyetler Birliğine şirin görünmek adına, Türküm diyenlere reva görülenlerdir yaşanan zulüm.Yaşanan zulme bir işaret, bir milat oldu; “1944 olayları veya Türkçülük davası,”.Bu dava, bir dönüm noktası olmuş, gerekli cevabı o gün Türkçü gençlerden almışlardı.

Bu aziz millet, 3 Mayısta,  o gün, o güzel insanların sayesinde gafletten uyanmış, birilerinin taşıdığı maskelerin arkasındaki iğrenç yüzleri görmüş, maskeleri aralamış, dostunu, düşmanını tanımış ve tanıtmıştı herkese.Bu süreçte hainler fark edilmiş, insanlar hayallerden sıyrılmış, gerçeğin sert yüzünü görmüştü.O açıdan, bu gün de 3 Mayıs Türkçülük günü, toplumsal şuurlanma açısından önem arz eder.

Bu duygular içinde, Aziz Milletimizin; 3 Mayıs 1945 yılından itibaren kutlanmakta olan ve bu davaya gönül veren herkes için büyük anlamlar taşıyan “Türkçülük Günü”nü kutluyoruz.    

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet