ELFED Bir İlke Daha İmza Atıyor

Türkiye genelinde 17 derneği bünyesinde bulunduran İstanbul merkezli ELFED, üç yıllık mazisinin çok ötesine geçerek ekonomik, sosyal ve kültürel projelerle kısa sürede Türkiye’de hatırı sayılır bir STK konumuna geldi.

ELFED Bir İlke Daha İmza Atıyor KÜLTÜR-SANAT

ELFED, özelde Elazığ, genelde ise Türkiye’yi  kapsayan aynı zamanda somut çıktıları olan ve konularında ilk sayılan projeleri bir bir hazırlayıp paydaş kurumlarla birlikte uygulamaya koymaktadır.

         

ELFED, bu yılın ilk yarısında tamamladığı “Türkü-Şarkı ve Şiirlerdeki Ana-Evlat Yüreği”  başlıklı Kitap ve CD/Albüm projesiyle toplumumuzda sosyal bir yaraya dikkat çekmektedir.

Söz konusu proje ile; Bir yandan Türk Müziği  (THM, TSM) kültürünü yaşatmak, bir yandan da müzik sanatının farklı misyonundan istifade derken toplumumuzda zayıflayan aile bağlarını ve kadına şiddet konularını “Ana-Evlat” özelinde gündeme getirip farkındalık yaratmak amaçlanmıştır.

 

Hazırlanan 420 sayfalık kitapta “Ana-Evlat” temalı olmak üzere yaklaşık 165 Türkü, şarkının totası ile 45 şiir yer almaktadır. CD/Albümde ise İzzet Altınmeşe, Fatih Kısaparmak, Yıldırım Bekçi, Aysun Gültekin, İnci Yaman, Bülent Serttaş, Elvan Sevim, Ender Balkır gibi  ülkemizin 15 ünlü ve kültürel sanatçısının icra ettiği 13 türkü 2 şarkı bulunmaktadır.

 

Yine bu değerli sanatçıların katılımı ile 8 Mayıs 2016 tarihinde CRR Konser salonunda verecekleri “Anneler Günü Özel Konseri” ile proje taçlandırılmış olacaktır.Saat:19:30’da ikramla başlayacak ücretsiz programa, arzu eden İstanbul sakinleri davetlidir.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet