FHGC'nin Masaüstü Yayıncılık ve Fotoğrafçılık Kurslarına Yoğun İlgi

Elazığ ve Bölgenin en eski Gazeteciler Cemiyeti olan Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti tarafından açılan “Masaüstü Yayıncılık” ve “Fotoğrafçılık” kurslarına yerel gazetelerimizin yanı sıra iletişimci gençlerden daha ilk hafta içerisinde yoğun bir ilginin olduğu gözlendi.

FHGC'nin Masaüstü Yayıncılık ve Fotoğrafçılık Kurslarına Yoğun İlgi EĞİTİM

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti’nin kurucusu ve Başkanı Mehmet Topal, Cemiyetin açtığı kurslar konusunda yapmış olduğu yazılı açıklamada şunları dile getirdi:

 

“Cemiyet olarak amacımız öncelikle basın sektörüne nitelikli eleman yetişmesine katkıda bulunmaktır. Masaüstü Yayıncılık alanında en son ve en pratik proğram uygulamaları kursiyerlere titizlikle öğretilmektedir.

 

Kurslarımızı Sodes Projesi kapsamında yürütmekte olduğumuz “Elazığ Medyasına Nitelikli Eleman” temini projemizin ikinci aşaması olarak, Elazığ Halk Eğitimi Müdürlüğü işbirliği ile sürdürmekteyiz.

 

Kurslarımız şehrimizde bulunan kamu ve özel kurumların Basın ve Halkla İlişkiler birimlerinde görev yapmakta olan çalışanlara da açıktır. İki ay devam edecek kursların tamamlanmasının ardından düzenlenen bir törenle kursiyerlere sertifika verilecektir. Kurslarımız 2017 yılında da tekrarlanacaktır.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet