Maaruf Gençlik'ten Başkan Yanılmaz'a Ziyaret

Türkiye'nin çeşitli illerinden Elazığ'a gelen Maaruf Gençlik Platformu Başkanı ve üyesi 34 kişi Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret etti.

Maaruf Gençlik'ten Başkan Yanılmaz'a Ziyaret GÜNDEM

Ziyarette, grup adına bir konuşma yapan Maaruf Gençlik Platformu Başkanı Av. Şamil Tekir “bizler maaruf gençlik platformu olarak her sene Anadolu’muzun çeşitli illerinde bir araya geliyoruz. Bu sene arkadaşlarımızla beraber almış olduğumuz karar ile Elazığ’da bulunan arkadaşlarımız ile Anadolu’nun dört bir yanından gelen arkadaşlarımız ile birlikte bir araya gelme imkânı bulduk.

 

Bu vesileyle bizi kabul ettiğiniz ve bizi ağırladığınız için teşekkür ediyoruz. Aziz şehir olan Elazığ’da göreve başladığınızdan bu yana Elazığ’ın çehresinin değiştiği ve Elazığ’ın bu noktada Anadolu’da belediyecilik anlayışı bakımından diğer belediyelere öncülük ettiği ve örnek teşkil ettiği açıkça gözükmekte, bu noktada Elazığ’da göstermiş olduğunuz maddi ve manevi kalkınmadan dolayı sizlere çok teşekkür ediyoruz. Allah çalışmalarınızda muvaffakiyetler nasip etsin.”

 

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise konuşmasında”  Hepiniz hoş geldiniz, sizleri Elazığ’da ağırlamaktan gurur duyuyorum. Elazığ ismiyle müsemma Elaziz, Mamuratül-Aziz, dört bin yıllık tarihi geçmişi olan, bir hafta önce bulduğumuz yazıta göre de yedi 7 bin yıllık geçmiş tarihi olan, birçok değişik ırklara, dinlere, kültürlere ve sanatlara ev sahipliği yapmış olan çok örnek illerden biridir. Kendi içinde âlimlerini yetiştirmiş, medreseleri olan mollaları ve şeyhleri olan ve bu toprakların yoğrulmasında bu hamura şekil verilmesinde emeği geçen çok büyüklerin olduğu çok özel bir şehirdir. Özellikle bin yedi yüzlü, bin sekizyüzlü yıllarda dünyadaki ümmet içinde Kur’an-ı Kerim’i güzel okumak isteyenlerin gelip eğitim aldıkları kurra üniversitesinin olduğu tek şehirdir. Sara Hatun Cami’sinde İmam Efendi döneminde sabah namazında yer bulabilmek için insanların ön sıralarda saf tutabilmek için teheccüt namazında camiye gittiği bir şehirdir.

 

Böyle kadim bir kültürü, kadim medeniyeti, kadim bir sanatı olan şehirde sizleri ağırlamaktan gurur duyuyorum. Biz attığımız her adım söylediğimiz her söz yaptığımız her icraatın ahlaki değerler içinde olmasına inanan insanlarız, ahlaki değerlerimizin olmazsa olmaz ölçüsü ise dünyada yaptığımız her işin, ahirette hesabını vereceğimizin inanç ve şuurudur, bizi kontrol eden, takip eden, yaptığımız her işin hesabını ahirette soracak olan bir güç var. Biz o güce iman etmişiz Elhamdülillah. İyi ki iman etmişiz, zaten varlığımızın nedeni de budur. Dolayısıyla herkesten habersiz bir iş yapsanız dahi, o işi kontrol altında tutan, duyan, gören ve hesabını soracak olan yüce rabbimiz var, ana ilkemiz olmazsa olmazımız en önemli ahlaki değerimiz budur. İnsanlara hizmeti götürürken, makam ayrımı, mevki ayrımı, siyasi erk ayrımı güç ayrımı ırk ayrımı, dil ayrımı, din ve mezhep ayrımı yapmadan götürüyoruz, bütün bunları göz önüne aldığınızda attığımız her adımda, ahlaki değerlerimiz, ahlaki görüşlerimiz ve inanç değerlerimiz bizim yol haritamızdır.” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet