Elazığ’dan İsrail’e Mescid-i Aksa tepkisi

Elazığ'da, Mescid-i Aksa'nın İsrail askerleri tarafından işgal edilmesine tepki gösterildi.

Elazığ’dan İsrail’e Mescid-i Aksa tepkisi
GÜNDEM
Elazığ’da, Mescid-i Aksa’nın İsrail askerleri tarafından işgal edilmesine tepki gösterildi.

Elazığ İmam Hatip Platformu ve İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (ELİMDER) ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği, İsrail’in Mescid-i Aksa’yı Müslümanların girişine kapatmasına ilişkin Cuma Namazı’nın ardından tepki gösterdi. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bir araya gelen vatandaşlar, ’Kahrolsun İsrail’ sloganlarıyla İsrail’e olan tepkilerini gösterdi.

Mescid-i Aksa’nın Müslümanların ilk kıblesi olduğunu belirten ELİMDER Başkan Vekili Osman Cem Karahüseyinoğlu, "Mescid-i Aksa müminlerin haykırışı ve niyazıdır. Mescid-i Aksa biz müminler için büyük değer taşımaktır. Yarım asırdır işgal altında bulunan Kudüs’te İsrail bu sefer gözlerini tekrar Mescid’i Aksa’ya dikti. Acımasızca canına kıyılan masum çocukların, sivil insanların kanı İsrail için yeterli olmayıp, alınların secdeye varmasına da engel olmaktadır. Müslüman Müslümanın kardeşidir. Kardeşlerimize ve İslam’a yapılan zulme hep birlikte bütün Müslümanlar olarak karşı çıkmak bizim görevimizdir" dedi.

AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, ELİMDER Başkan Vekili Osman Cem Karahüseyinoğlu, TÜGVA Elazığ İl Temsilcisi Mustafa Şerifoğulları, STK temsilcileri ve vatandaşların katıldığı basın açıklaması, Filistin’de yaşayan Müslümanlar için dua edilmesiyle sona erdi.
Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet