Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım Radyo Kent’e Konuk Oldu

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım Radyo Kent’te Fırat Öztürk’ün hazırlayıp sunduğu Fırat İle Hayata Dair programının konuğu oldu.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım Radyo Kent’e Konuk Oldu GÜNDEM

Elazığ’a atanmadan adından sıkça söz ettiren ve göreve başladığı ilk günden bu yana Elazığ’ı karış karış dolaşarak vatandaşlarla bir araya gelen Vali Kaldırım projelerini ve hakkında merak edilen soruları yanıtlamak üzere Radyo Kent’te Fırat İle Hayata Daire konuk oldu.

Oldukça keyifli geçen programda vali kaldırım dinleyicilerden gelen sorulara içtenlikle cevaplar vererek bir kez daha Elazığ halkının gönlünde taht kurdu.

Elazığ’a gelmeden Elazığ hakkında çok güzel izlenimler aldığını ifade eden vali kaldırım  şunları kaydetti. İlk görev tevdi edildiğinde sayın bakanımız Süleyman Soylu seni çok güzel bir ile atadık Elazığ bizim için çok önemli bir şehir ve bu şehirde önemli işlere imza atmanı istiyorum dedi. Göreve başladığında ilk olarak şehri ve sorunlarını yerinde tespit etmek için çalışmalara başlayan Vali Kaldırım ilk olarak Şehit Polis Fethi Sekin’in kabrini ziyaret etti. Burada dualarda bulunan Vali Kaldırım daha sonra ilçe ve köy ziyaretlerine başladı gece geç vakitlere kadar halkımızla iç içe olmak istiyoruz özellikle sorunları yerinde görüp derhal müdahele etmek istiyoruz . Önemli projeleri olduğunuda dile getiren Vali Kaldırım konuşmasına şöyle devam etti.’’ Öncelikle Harput’u bir külliye haline getirmek için çalışmalara başladık. Harput ile ilgili özellikle geçmiş uygarlıkların izlerini taşıyan yapıtları ortaya çıkartıp o dönemleri tekrar yaşamak istiyoruz’’  dedi. Ağın ilçesini ziyaretimiz sırasında ağında yetiştirilen badem ağaçlarının olduğunu ve bunun ilçeye çok büyük bir kazanç sağlayacağını ve burada oluşturulacak bir badem işleme  fabrikasının yapılmasıyla birlikte ilçenin kalkınacağını ve işsizlik oranınında azalacağını söyledi. Sivrice gölü ve Hazar baba kayak tesislerininde yine bölge için önemli bir yerinin olduğunu söyleyen Vali Kaldırım bu ilçemiz içinde özellikle özel sektör yatırımcılarının bu bölgeye yatırım yapmaları için çalışmalara başlayacağını söyledi. Son olarak Elazığspora değinen Vali Kaldırım Elazığsporun şehrin marka değeri olduğunu ve özellikle ilin tanıtımına çok katkısının olduğunu ve takıma hep birlikte sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Program daha sonra Vali Kaldırımın Elazığlılara iyi dilekleriyle sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet