Başkan Yanılmaz, Kariyer Günleri'ne Konuk Oldu

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Hazar Kız Öğrenci Yurdu tarafından düzenlenen ‘Kariyer Günleri’ konulu söyleşi programına konuk oldu.

Başkan Yanılmaz, Kariyer Günleri'ne Konuk Oldu EĞİTİM

Toplumda örnek olan ve başarı öyküleriyle tanınan yöneticilerin konuk olarak ağırlandığı söyleşi programına katılan Başkan Yanılmaz, yurt yöneticileri tarafından karşılandı.

Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Yakup Yıldız’ın da katıldığı programda hayatından kesitlere yer vererek konuşmasına başlayan Başkan Yanılmaz, “İslam literatürünün dışında felsefi veya ideolojik görüşlerin hiç birinde bereket kelimesi yoktur. İki kere iki eşittir dört! Öyle mi? Ama ''dört'' bereketlendiği zaman, diğer ''dört'' ün yaptığı etkileşimden on kat, yirmi kat, yüz kat iş görebilir. Bunun izahı mümkün mü? İnanmayan için mümkün değil. Mesela en bereketli para yatırımı neresidir?  Sadaka vermek.  Çünkü bir Hadis’i kutside Rabbimiz buyurdu ki '' Sadaka verin, ben size misli ile veririm.'' Birine on lira verdiniz, kesin size on lira veririm diyor. Bir yerden gelir on lira. Bazen on misli veririm, bazen yüz misli veririm, bazen yedi yüz misli veririm, bazen sonsuz veririm.

Peki ömrü bereketlendirmek nedir? Şimdi, parayı sadaka vererek bereketlendirdik, ömrü bereketlendirmekte Allah’ın emirlerine uymak, haramlarından kaçmaktır ve güzel işler yapmaktır. İşte o güzel işleri yapmak üzere de eğitim alıyorsunuz böyle bir eğitimde ideallerinizi, iradenizi, cesaretinizi ortaya koyduğunuzdan dolayı da sizleri tebrik ediyorum.

Elâzığ’ın dışında birçok illerden buradasınız. Şehirde yaşayan bütün insanlara hizmet ederken o şehrin hayvanlarına sahip çıkmak lazım, o şehrin ağacına sahip çıkmak lazım ve o şehrin vefat etmiş insanlarına sahip çıkmak lazım. Ağaç, hayvan ve vefat etmiş olan insanlara sahip çıkmayan, yaşayan insanlara sahip çıkamaz. Bizim çalışma aşkımız, çalışma şevkimiz üstel kat sayı gibi olmalı. Neye göre bunu ölçeceğiz? Yanımızdaki arkadaşımız iki üzeri dört üstel kat sayısı ile çalışıyorsa, temposu o ise, ne yapar iki üzeri dört? On altı yapar. Bizim asgari iki üzeri beş olmalı.  İki üzeri beş ne yapar? Otuz iki. Başarı budur. Ronaldo’nun meşhur bir sözü var, Soruyorlar başarını neye borçlusun diye? Nasıl elde ediyorsun bu başarıyı? Diyor ki'' biz antrenmanlara çıkıyoruz bir defa antrenmanın her dakikasını ben ciddiye alıyorum. Antrenman bittikten sonra arkadaşlarım dinlenmeye gidiyorlar, ben asgari bir saat daha fazla çalışıyorum. ''  Öğretmenlerinizin anlattığı her kelimeyi ciddiye alın. Öğretmen ders anlatıyorsa önemlidir.  Fark o bir saat fazla çalışmaktır, farkı ortaya koymak lazım.  Elazığ kadim bir şehirdir, âlimlerin, evliyaların hamurunu yoğurduğu böyle güzel bir şehirde pik nokta yoktur. Hep kendimizle yarışacağız. Hep yukarıya doğru yarışacağız İnşallah. Elazığ' ı örnek bir şehir haline getireceğiz. Elazığ en iyi sosyal yaşam merkezi olarak kültür park altın kentler yarışmasında birincilik ödülü aldı. Diğeri hayvan hastanesidir, 30 dönüm üzerine, ameliyathanesi, yoğun bakım polikliniği, dinlenme yerleri ile Türkiye’nin en güzel hayvan hastanesi projesi ödülü aldı.  Bir diğeri ise, hayır çarşısıdır, en iyi sosyal yardım projesi olarak birincilik ödülü aldı.

Gelecekte hepiniz mesleğinizde çok başarılı olursunuz İnşallah. '' Cennet annelerin ayakları altındadır'' çok kıymetli bir cümledir. Hepiniz bu kadar kıymetlisiniz bu kadar değerlisiniz. Sizin yetiştirdiğiniz evlatlar da İnşallah bir Fatih olur bir Nene Hatun olur bir Seyit Onbaşı olur.” dedi

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet