Artan Kazalar Ölüm Riskini De Arttırıyor

Karayolları Trafik Güvenliği Derneği Başkanı ve İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı Halil Saraç, son günlerde artan trafik kazalarının ölüm riskini de arttırdığına dikkat çekerek, sürücülerin ve yetkililerin daha duyarlı ve sorumlu davranmasını istedi.

Artan Kazalar Ölüm Riskini De Arttırıyor GÜNDEM

Karayolları Trafik Güvenliği Derneği Başkanı ve İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı Halil Saraç, son günlerde ilimizde artan trafik kazalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Dernek olarak kazaların sebeplerinin araştırılması ve alınacak önlemlerin belirlenmesi amacıyla çalışma yürüttüklerini vurgulayan Saraç şöyle konuştu: “İlimizin muhtelif yerlerinde son günlerde sıkça kazalar meydana gelmektedir. Yaralamalı ve maddi hasarlı bu kazaların sayısının artması bizleri endişelendiriyor. Bu kazaların ölümle sonuçlanmaması tesellimiz ancak gerekli önlemler alınmaz ve sürücülerimiz daha dikkatli olmazsa can kayıplarının yaşanması da muhtemeldir. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaması, yayaların dikkatli davranmaması ve yetkili kurumların gerekli önlemleri almaması gibi sebepler kazaları arttırmaktadır. Bu noktada vatandaşlarımıza, sürücülerimize ve kurumlarımıza büyük görev düşmektedir. Herkes üzerine düşen görevi yaparsa şehir trafiğinde önemli oranda rahatlama olacaktır. Bizler dernek yönetimi olarak sorunların tespiti noktasında çalışmalarımızı bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğiz. Elazığ’da yaşayan tüm vatandaşlarımızın trafik konusunda rahatlaması için tespit ettiğimiz sorunları da gündeme taşımayı sürdüreceğiz. Kazaların artması ölüm riskini de arttıracağı için önlem alınmasını buradan bir kez daha ifade ediyor, sürücülerimizin de daha duyarlı davranmasını öneriyoruz”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet