Yaza Merhaba Diyen Kültür Park, Konuklarını Ağırlıyor

Havaları ısınmasıyla birlikte Kültür Park, şehir insanını olduğu kadar çevre illerden de konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Yaza Merhaba Diyen Kültür Park, Konuklarını Ağırlıyor KÜLTÜR-SANAT

Bingöl Mevlana Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile Türkiye’nin farklı illerinden gelerek Harput Diyanet Eğitim Merkezi’nde eğitim gören, Tashih-i Hurûf Kursu 4. Dönem Mezunları, düzenlenen bir gezi programı çerçevesinde şehrin yaşam merkezi Kültür Park’ı gezdiler.

Gezi sırasında konuklarla bir araya gelerek, bir süre sohbet eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Sizleri ilimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Elazığ, birbirinden özel farklı özellikleriyle tanınması, gezilmesi gereken bir ildir” dedi.

Dünyada 3 tane olan Kabe-i Muazzama’nın kapısına ait tek parça halindeki örtüsünü, Kültür Park Camii’nde ziyarete sunduklarını belirten Başkan Yanılmaz, “Kültür Park Camii’nde bulunan Kabe-i Muazzama’nın kapısına ait örtüyü ziyaret ederek, bu manevi atmosferi paylaşmanızı tavsiye ediyorum” dedi.

Şehrin yaşam merkezi konumunda bulunan Kültür Park’ta hizmete açılan Down Cafe’nin de ziyaretçiler tarafından görülmesi tavsiyesinde bulunan Başkan Yanılmaz, “Biz Elazığ Belediyesi olarak toplumun bütün kesimlerine yönelik kaliteli hizmet sunmayı kendimize ilke edindik. Bu doğrultuda engelli kardeşlerimiz de hep önceliklerimiz arasında yer aldı. Onların bir tek tebessümü dahi bizler için büyük mutluluk kaynağıdır. Kültür Park bünyesinde açılan ve işletmesini de kendilerinin yaptığı Down Cafe, Down sendromu sorunu yaşayan çocuk ve gençlerin özgüvenlerini artırarak, toplumla bütünleşmelerine olanak sağlıyor” diye konuştu.

Konuklar, daha sonra adım adım Kültür Park’ı gezerek, son derece keyifli bir gün geçirdiler. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet