Ömer Serdar'dan Engelliler Haftası Mesajı

Ak Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Av.Ömer Serdar Engelliler Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Ömer Serdar'dan Engelliler Haftası Mesajı GÜNDEM

Ömer Serdar Mesajında şunları kaydetti:''

Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekmek ve sorunlarının çözümü noktasında farkındalık oluşturmak için her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında Engelliler Haftası kutlanmaktadır. Engelli kardeşlerimiz toplumun önemli bir parçasıdır ve engelli vatandaşlarımızın toplumda yaşadığı sorunlar sadece onların değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun velhasıl tüm insanlığın ortak sorunudur. Bu nedenle engelli bireylerimizin hassasiyetlerine kulak vermeli, onların yaşam mücadelesine destek olarak hayatlarını kolaylaştırmak için üzerimize düşen görevleri yapmalıyız.

Sosyal devlet anlayışında, engelli olup olmadığına bakmaksızın her birey, yasalarla belirlenen temel hak ve özgürlüklerden eşit biçimde yararlanma hakkına sahiptir. Engelli olduğu için hiç kimse toplumdan dışlanmamalı, aksine engelinden dolayı hiçbir olanaktan yoksun kalmamasına özen gösterilmeli, onlara sevgiyle kucak açılmalıdır. Bu amaçla bilgi, hizmet ve çevre koşullarının engelliler için ulaşılabilir hale getirilmesi yönünde alınacak önlemlerle engelleri hep birlikte aşmamız gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, engelli vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.'' Dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet