Hedefimiz Elazığ'ı, Sporun Merkezi Konumuna Taşımaktır

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ'ın, sporun merkezi olma yolunda adım adım ilerlediğini kaydetti.

Hedefimiz Elazığ'ı, Sporun Merkezi Konumuna Taşımaktır SPOR

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında son iki yılın İşitme Engelliler Süper Lig şampiyonu Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler futbol takımı, teknik heyet ve oyuncularını ağırladı.

Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ömer Deniz ligdeki ikinci sezonlarında ikinci kez şampiyon olduklarını ifade ederek, “Bu gurur ve mutluğumuzu paylaşmak istiyoruz. Elde ettiğimiz bu başarının ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Teknik Direktör Alaattin Tutaş ise başarılarında büyük katkısı olan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ederek, “Daha önceden günü birlik deplasman maçlarına giden, akşam yapılan yolculuğun ardından sabah maça çıkan bir takım, Sayın Belediye Başkanımızın bu takıma sahip çıkması ile birlikte artık profesyonel bir hüviyete kavuştu ve mücadelesini de bu kimlikle sürdürerek, başarıdan başarıya koşuyor. Aynı başarı hedefi doğrultusunda, önümüzdeki sezonda da sessiz kardeşlerimizin sesi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

BAŞKAN YANILMAZ: “ENGELLERİMİZİN YAŞAM KALİTEMİZE ENGEL OLMAMASINI DİLİYORUM”

Engelsiz bir dünya temennisiyle konuşmasına başlayan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, “Zahiri engellerimizin yaşam kalitemize ve yaşam güvencemize engel olmamasını diliyorum.  Geçtiğimiz sezon İşitme engelliler Süper Ligi’nde şampiyon olmuş, bu yılda aynı başarı çizgisini sürdürerek ikinci kez şampiyon olmuş futbolcularımızı, yönetimi ve teknik heyeti kutluyorum. Bu birlik beraberlik içinde birbirine inanan bir yönetimin ortaya koymuş olduğu başarıdır. Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler futbol takımımız, Türkiye’de örnek bir başarıya imza atmıştır. Önümüzdeki yıllarda da bu birlik ve beraberlik ile karşılıklı duyulan güven, azim, başarıları arka arkaya getirecektir. İşitme Engelliler futbol takımımız, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi futbolda çok ileri düzeyde olan ve altyapıları içinde İşitme Engelliler Futbol takımlarını kurdukları, mücadele ettikleri ve büyük paralar harcadıkları ve şampiyon olmak için varlarını yoklarını ortaya koydukları bir Süper Ligde şampiyon oldular. Dolayısıyla bu çok önemli bir şampiyonluktur, şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Bu gibi başarıların Elazığ’da futbolun gelişimine yönelik çok önemli katkı sağlayacağına vurgu yapan Başkan Yanılmaz,  Elazığspor’un da bu hafta oynayacağı Adanaspor maçında galibiyete ulaşarak, playy-off’a kalacağına inandığını belirterek, “Elazığsporumuzun playy-off maçlarında şansının çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Elazığspor’u Süper Lig’de görmemiz hiç de zor değil” dedi.

Başkan Yanılmaz, “Şehrimiz, Elazığspor, Elaziz Belediyespor, Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler takımıyla sporun merkezi olma yolunda adım adım ilerliyor” dedi.

“2016 YILINDA HEDEFİMİZ 10 BİN ÇOCUĞUMUZA ULAŞMAK”

Elazığ Belediyesi olarak '12 Yaş Altı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası' kapsamında 2014 yılında 5 bin, 2015 yılında 8 bin çocuğa ulaştıklarını anlatan Başkan Yanılmaz, “Yaz sezonunda bu çocuklarımıza yönelik bir eğitim programı oluşturduk ve Mahalleler Arası Futbol turnuvası düzenledik. 2016 yılı için hedefimiz 12 yaş altı 10 bin çocuğumuza ulaşmak, onları kabiliyetlerini ortaya çıkararak, futbol eğitimi vermektir. Milli eğitim İl Müdürlüğü işbirliğiyle, okullarımızın beden eğitimi öğretmenlerinin rehberliğinde sürdürdüğümüz bu projeyle çocuklarımızın geleceğine katkı sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Yanılmaz, Elazığ Belediyesi’nin amatör ve profesyonel spor ve sporculara maddi ve manevi destek sağlamaya devam edeceğini belirterek, “Hep birlikte sağlayacağımız katkılarla Elazığ, sporun merkezi olma yolunda ilerleyecektir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet