Talha Bora Öge Hayran Bıraktı

Elazığ Belediyesi kültürel etkinlikler dizisi kapsamında ünlü radyocu ve şair Talha Bora Öge’nin katılımıyla Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Şiir ve Söyleşi” dinletisi Elazığlılardan tam not aldı.

Talha Bora Öge Hayran Bıraktı KÜLTÜR-SANAT

Şiir ve söyleşi programına Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve halkın yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

 BAŞKAN YANILMAZ, ÖGE’NİN CANLI YAYIN PROGRAMINA KONUK OLDU

Ünlü şair ve radyocu Talha Bora Öge, Radyo 7‘den gerçekleştirdiği programını, Elazığ’dan sundu. Canlı yayına konuk olan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ’ın kadim geçmişiyle birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını ve Elazığ’ın bir kültür ve sanat şehri olduğunu belirterek, Elazığ Belediyesi olarak kültür ve sanat etkinliklerine özel önem verdiklerini kaydetti.

    TALHA BORA ÖGE İLE “ŞİİR VE SÖYLEŞİ” GECESİ

Belediye Kültür Merkezi’nde şiir ve söyleşi dinletisinde akıcı üslubuyla dikkat çeken Talha Bora Öge, 22 yıllık radyo hayatından kesitlere yer verdiği programda üstad Necip Fazıl Kısakürek, üstad Sezai Karakoç ve Mevlana şiirlerini sevenleriyle paylaştı. Söyleşide sıklıkla namaz vurgusu yapan Öge, namazsız bir yaşantının anlamsız olduğunu ifade etti. Radyo yayınlarında ülkenin sıcak gündemine sürekli yer verdiğini ifade eden Öge, ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntıdan bir an önce kurtulması için millet olarak tek vücut olmamız gerektiğine dikkat çekti.

        

Talha Bora Öğe sahnede Başkan Yanılmaz’a teşekkürlerini şu ifadelerle dile getirdi; “ Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’a şunu ifade etmek istiyorum; Protokol konukları böylesi söyleşilerde genelde programın yarısına kadar salonda bulunurlar, fakat Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz programın başladığı andan itibaren sonuna kadar dinledi ve programın yarısında kalkmadı. Gerçekten takdir edilecek bir davranış gösterdi. Kendisine Bize göstermiş olduğu nezaketinden dolayı ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Talha Bora Öğe’ nin Teşekkür konuşmasına Başkan Yanılmaz’da nezaket göstererek sahneye çıktı ve duygularını şu şekilde ifade etti; “Böyle bir üstadın yanında konuşmak çok zor tabi. Talha Bey program 1 saat sürecek deyince ben çok üzülmüştüm. İnşallah 1 saat sürmez dedim. Ben kendi adıma söylüyorum; En güzel anlarımdan birini geçiriyorum gerçekten anlattıklarıyla, sesiyle, yorumuyla, okuduklarıyla mükemmel bir zaman dilimi geçirmemize vesile oldu. En önemlisi ise, hani bir sanatçı havası vardır sanatçı olmayı dinden uzaklaşmak olarak görenlere, bir alternatif olarak ben buradayım dediğinden dolayı da tebrik ediyorum” dedi.

        

Yaklaşık üç saat boyunca sahnede kalan ve dinleyicilere güzel vakit yaşatan Talha Bora Öge, programın sonunda Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a “Allah Aşkına Dua Et” isimli kitabını takdim etti. Etkinlik bitiminde sevenleriyle buluşan ve kitap imzalayan Öge, Elazığ’a en kısa zamanda yine geleceğini belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet