Bakan Veysel Eroğlu Elazığ'a Müjdelerle Geliyor

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 58 milyon TL’lik 16 müjde ile Elazığ’a geliyor.

Bakan Veysel Eroğlu Elazığ'a Müjdelerle Geliyor EKONOMİ

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Elazığ programı kapsamında ilde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 5 adet, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ile Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak birer adet tesisin temelini atacak.

16 Ağustos Çarşamba günü Elazığ’da düzenlenecek olan toplu temel atma merasimi ile temeli atılacak 7 adet tesisin yatırım bedeli 227 milyon TL’yi buluyor.

Elazığ’a 227 Milyon TL’lik 7 Tesis

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, saat 18.00’da Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenecek toplu temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Uluova Sulaması 1. Kısım, Kovancılar Kapıaçmaz Göleti Göl Alanı İçinde Kalan Sağ Sahil Köy Ulaşım Yolu Heyelan İyileştirmesi ve Sanat Yapıları Yapım İşi ile  3 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aynı merasimde OGM tarafından ağaçlandırma ve ormancılık projesi adı altında yapılacak 1 adet tesis ile DKMP Genel Müdürlüğü’nce Hazar Gölü Sulak Alanı Kuş Gözlem Kulesi’nin temelini atacak.  

Elazığ’da 8 aileye gelir getirici tür, 7 aileye Orköy ve 4 aileye Murat Havzası Rehabilitasyon Projesi’nin sertifikası verecek olan Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu ayrıca badem, ceviz, dut ve alıç fidanı türlerinden oluşan toplam 2 bin 500 adet fidanı vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

146 Bin 560 Dekar Zirai Suya Kavuşacak

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak tesisler ile 
146 bin 560 dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşacak. Baskil ve Palu İlçeleri, 5 köy ve 382 dekar zirai arazi taşkın zararlarından korunacak. 2 köyün ulaşımı sağlanacak. Ormancılık projeleri ile de Elazığ’da ormanlık alanlar artırılarak, toprak muhafaza sağlanacak. Orman köylüleri desteklenecek. Ayrıca yangınlarla daha etkin mücadele edilmesi sağlanacak.

 Elazığ’a Son 4 Yılda 623 Milyon TL’lik 65 Müjde

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, programı çerçevesinde ayrıca 28 Eylül 2014 ve 20 Ekim 2016 tarihlerinde Elazığ’a verdiği 565 milyon TL’lik 49 müjdeye ilave olarak

58 milyon lira yatırım bedeline sahip 16 müjde daha verecek. Böylece son 4 yılda Elazığlılara toplam 623 milyon TL’lik 65 müjde vermiş olacak.

Müjdeler arasında içme suyu, sulama ve taşkın koruma tesisleri, fidan üretimi, gelir getirici tür ağaçlandırma, karayolu ağaçlandırması, maden ocağı rehabilitasyonu, orman köylülerine kredi verilmesi, toplu koruma ekip binası ile 4 adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonunun kurulumu yer alıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet