Şorşor Deresi Kolektör Hattı Çalışmaları İlerliyor

Elazığ Belediyesi, İlbank ve Devlet Su İşleri'nin ortak çalışmalarıyla hayata geçirilen Elazığ Kısmi Kanalizasyon (Şorşor Deresi) Projesi’ne ilişkin kolektör hattı çalışmaları yoğun tempoda sürdürülüyor.

Şorşor Deresi Kolektör Hattı Çalışmaları İlerliyor GÜNDEM

Hicret Mahallesi başta olmak üzere Aksaray, Kızılay ve Gümüşkavak mahallelerini yakından ilgilendiren, özellikle yaz aylarında görüntüsü ve yaydığı koku nedeniyle pek çok problemi de beraberinde getiren Şorşor Deresi problemini sonlandıracak proje doğrultusunda fiili çalışmalar devam ediyor. Elazığ-Diyarbakır Yolu üzerinde bulunan Arıtma Tesisi bölgesinde sürdürülen çalışmalar kapsamında 2000’lik boru hattı döşeme çalışmalarına başlanırken, Hicret Mahallesi-Ataşehir Mahallesi arasında sürdürülen çalışmalarda ise 1200’lük hat döşeme çalışmaları sürüyor.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın öncülüğünde çözüme ulaşan Şorşor Deresi Projesi doğrultusunda yapımına başlanan kolektör hatlarıyla, Elazığ’ın mevcut yerleşim yerleri ile imara açılmış ancak henüz yapılaşması tamamlanmamış tüm alanlarına ait atık sular, atık su tesisine taşınacak. Bu hatlar Şorşor Deresi’nin Diyarbakır yolu ile kesiştiği noktaya kadar derenin kuzey ve güney taraflarından iki ayrı hat şeklinde geliştirilecek. Toplam 38 bin 536 metre uzunluğu olan hat, Diyarbakır yolundan itibaren ise 2 binlik borularla tek hat şeklinde arıtma tesisine ulaştırılacak.

Projenin son aşamasında ise Şorşor Deresi çevresi yürüyüş yolları, bisiklet yolları, dinlenme alanlarıyla şehrin cazibe noktaları arasındaki yerini alacak. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet