Kamu Sağlık-Sen'den 19 Mayıs Açıklaması

Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş 19 MAYIS 1919 Atatürk'ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.

Kamu Sağlık-Sen'den 19 Mayıs Açıklaması GÜNDEM


9 Mayıs 1919 şartlarına nasıl gelindiğini bilip, çok iyi değerlendirmek zorundayız diyen KAMU SAĞLIK-SEN GENEL BAŞKANI ÜMİT KARATAŞ;''Milletimizin varlığı ve bağımsızlığı için şehit düşen, gazi olan tüm kahramanlarımızı da minnetle anıyoruz''diyerek açıklamasına şöyle devam etti;

Türk Milletinin en önemli özelliği bağımsızlıktır.19 MAYIS  tarihinin bayram olarak kabul edilmesinin bize ifade edeceği en büyük gerçek, milli birlik ve bağımsızlığının ne kadar önemli oldu.19 Mayıs 1919  aynı zamanda bize Türk milletin kendi çabasıyla neleri başarabildiğinin en büyük göstergesidir.

Hepimiz,19 Mayıs şartlarına nasıl gelindiğini çok iyi bilip değerlendirmek zorundayız. Çünkü, o şartlardan doğan milli ruh ve şuur, büyük bir dirilişi ve zaferi beraberinde getirmiştir.19 Mayısın  içinde barındırdığı değer ve mesajlar; Dinimizin,Vatanımızın, Cumhuriyetimizin ve Demokrasimizin emsalsiz kıymetini ve bedelini bizlere hatırlatan çok önemli ipuçlarıdır.Milletimizin bağımsızlığı ve varlığı için şehit düşmüş ve gazi olmuş tüm kahramanlarımızı minnetle anıyoruz. Onların sayesinde bugün ulusun bağımsızlığına kavuştuğunu herkes bilmeli ve yine onların sayesinde bağımsızlığımızın korunduğunun herkes farkına varmalıdır. 

Türk Devletinin Ülkesi ve Milleti ile bölünmez bütünlüğünden asla taviz vermeyen bir sendikacılık anlayışını benimseyen ve''Türkiye sevdamız, ekmek için kavgamız'' düsturunu sendikacılığında temel alan Kamu Sağlık-Sen olarak bunu anlamamakta ısrar edenlere karşı her zaman hatırlatma yapmaya devam edeceğiz.

19 Mayıs Atatürk'ü anma,Gençlik ve Spor Bayramı,gençlerimizin içinde sevinç ve mutluluk olduğu kadar aynı zamanda geçmişlerini öğrenmeleri ve üzerilerine düşen sorumluluğu şimdiden öğrenmeleri sağlayacak çok önemli bir bayramdır, bu vesileyle 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını  en içten dileklerimizle kutluyorum'' dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet