Bayramda Yerel Esnafımızın Yüzünü Güldürün

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, Vatandaşlara seslenerek “Kurban Bayramı ve okul alış verişlerinizi yerel esnaftan yapın” çağrısında bulundu.

Bayramda Yerel Esnafımızın Yüzünü Güldürün EKONOMİ

Esnafımız Bayram Alış Verişi Bekliyor

Yerel esnafın kalkınması ilimizin kalkınması anlamına geldiğini ifade eden Başkan Ulaş, “Vatandaşlarımız bayram alışverişlerini büyük AVM’lerde ya da büyük işletmelerde yapacağımıza kendi canımızdan kendi kanımızdan olan yerel esnafından yapalım. Kurban Bayramına sayılı günler kaldı. Vatandaşlarımız bayram alış verişlerini yapmaya başladı. Bizlerin vatandaşlarımızdan tek isteği alış verişlerini AVM’elerden yapacağına kendi yerel esnafından yapmasıdır. Vatandaşlarımız yerel esnafımızdan alış veriş yaparsa ilimizin parası yeniden ilimizde kalması demektir, ulusal firmalardan alış veriş yaparsak ilimizin parası ilimizden çıkmış olacak.

İlimizde gün geçtikçe çoğalan ulusal marketler esnafımızı bitirme noktasına getirdi. Esnaflarımız, bayram gelsin de işlerimiz açılsın diye bekliyor. Vatandaşlarımız giyim işini küçük işletmelerimizden de yapsınlar ve görecekler ki fiyat konusunda bir farklılık olmadığını anlayacaklar. Vatandaşlarımız, bayram şekerini, kolonyasını ve tüm ihtiyaçlarını mahalle bakkalımızdan yaparak esnaflarımızı sevindirsin ve onlara bayram sevinci yaşatsın. Elazığ’ımız giyim konusunda çok gelişmiştir. Vatandaşlarımız hangi işletmemize girerse girsin isteğini ürünü rahatlıkla bulabilir ve ürünlerin fiyatları da ulusal firmalardan daha uygundur. Kurban Bayramı sonrası 2017-2018 eğitim öğretim yılı başlıyor. Yeni eğitim öğretim yılı öğrencilerimize velilerimize öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Vatandaşlarımız yeni eğitim öğretim yılı alış verişlerini de yerel esnafımızdan yapsın. Yerel esnafımızdan yaptığımız her alış veriş ilimiz ekonomisine katkı sağlıyor. Ben başta esnaflarımız olmak üzere tüm İslam Aleminin şimdiden Kurban Bayramı kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet