Hem Spor Yapabiliyor Hem De Cep Telefonunuzu Şarj Edebiliyorsunuz

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir merkezinde 5 ayrı noktaya, pedal çevirdikçe cep telefonu bataryalarını şarj edebilen kondisyon bisikletleri monte edildi.

Hem Spor Yapabiliyor Hem De Cep Telefonunuzu Şarj Edebiliyorsunuz SAĞLIK

Malatya Büyükşehir Belediyesi MOTAŞ A.Ş. tarafından "Kendinizi hayata, şarjınızı kondisyon bisikletine bağlayın" sloganı doğrultusunda başlatılan uygulama kapsamında, vatandaşların özellikle de gençlerin hem sağlıklı yaşam için spor yapmalarını teşvik etmek, hem de cep telefonu bataryalarını şarj edebilmeleri için elektrik üretebilen kondisyon bisikletlerinin montajının yapıldığı bildirildi.

Kernek Şelalesi ve Meydanına, Hürriyet Parkına, Emekliler Parkına, Belediye Hizmet Binası önüne ve Şehit Teğmen İbrahim Tanrıverdi Sanat Sokağına monte edilen 5 adet kondisyon bisikletlerinin, pedal çevirdikçe elektrik ürettiği ve çoklu usb şarj kablosu ile de cep telefonların şarj edilebildiği belirtildi.

Başkan Çakır: Elektrik üretebilen kondisyon bisikletlerinin sayısını artıracağız

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yenilenebilir enerji konusunda son derece hassas olduklarını söyledi.

Pedal çevirdikçe elektrik üretebilen kondisyon bisikletlerinin hizmete girdiği andan itibaren büyük ilgi gördüğünü ifade eden Başkan Çakır, “Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak daha önceden de akülü araç kullanan engelli vatandaşlarımız için, akülü araçların şarj edilebildiği istasyonlar kurmuştuk. Şimdi de Türkiye’de sadece birkaç ilde bulunan ve elektrik üretebilen kondisyon bisikletlerinden ilk etapta 5 adetini Malatya’mızda hizmete sunduk. Amacımız bunu daha da yaygınlaştırmaktır. Böylece hem vatandaşlarımızın spor yapmalarını, hem de enerji tasarrufu sağlayarak yenilenebilir enerji ile cep telefonlarını şarj etmelerini arzu ediyoruz” dedi.

Uygulama ile ilgili olarak vatandaşlardan son derece olumlu tepkiler aldıklarını belirten Başkan Çakır, ilk etapta vatandaşların bunları sadece kondisyon bisikleti olarak gördüklerini ancak telefon şarj edebildiklerini görünce memnun olduklarını, özellikle de öğrencilerin bu bisikletlere büyük ilgi gösterdiklerini ifade etti.   

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet