30 Ağustos Zafer Bayramında Halka Açık Bisiklet Turu Düzenlenecek

Bisikletliler Derneği Elazığ Temsilciliği 30 Ağustos Zafer Bayramı Münasebetiyle Halka Açık Bisiklet Korteji Düzenleneceğini Duyurdu.

30 Ağustos Zafer Bayramında Halka Açık Bisiklet Turu Düzenlenecek KÜLTÜR-SANAT

Genel Merkezi İstanbul’da Bulunan ve 52 İl, İlçede Faaliyet Gösteren En Büyük Bisikletli Sivil Toplum Kuruluşu Olan Bisikletliler Derneğinin Elazığ Temsilciliği 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısıyla 30 Ağustos 2017 Çarşamba Günü Saat: 17:00’da Elazığ İzzet Paşa Camii Önünden Hareket Ederek Gazi Caddesi Üzerinden Kültür Parkta son bulacak olan bisiklet turu düzenleyecek.

Bisiklet turu esnasında Güzergâh geçici olarak trafiğe kapatılacak olup söz konusu etkinlik tüm halkımıza açık olacaktır.

Bisikletliler Derneği Elazığ Temsilcisi Murat BAHÇECİ Yaptığı açıklamada:

“Bisikletliler Derneği olarak 2008 yılından beri İstanbul merkezli Türkiye genelinde 52 İl ve ilçede 492 asil 80.000 fahri üyesi olan büyük bir Sivil Toplum Kuruluşuyuz. Bu bağlamda Hem Bakanlıklar nezdinde hem Tüm Türkiye’de bisiklet kültürünün geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve iletişimin sağlanması amacıyla, çalışmalarını yürütmektedir.

Bizler de Düz Bir Ovaya Kurulmuş Olmasına Rağmen Motorlu Taşıtların Daha Çok Tercih Edildiği Elâzığ’ımızda Bisiklet Kültürünün Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması Amacıyla 2015’de Derneğimizin Temsilciliğini Kurmuş Bulunmaktayız. Bu Bağlamda Şehrimizin Doğal ve Kültürel Zenginliklerimizin Ön Plana Çıkması ve Halkımızın Bisiklet Kültürünü Önemsemesi Amacıyla Sürekli Olarak Kültürel, Sportif ve Gösteri Turları Organize Etmekteyiz.

Tüm halkımızı Bisikletleri ve Bayraklarıyla Güzel Bir Görüntü oluşturması amacıyla 30 Ağustos 2017 Çarşamba Günü Saat: 17:00’da İzzet Paşa Camii Önüne Bekliyoruz”Şeklinde açıklamada bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet