Mobilyacılar Çarşısına Kepçe Ne Zaman Vurulacak ?

Elazığ en önemli yatırımları arasında yer alan Elazığ Mobilyacılar Çarşısının temeli ne zaman atılacağı merakla bekleniyor.

Mobilyacılar Çarşısına Kepçe Ne Zaman Vurulacak ? EKONOMİ

Elazığ Mobilyacılar Derneği  (EMOSDER) Başkanı Cemil Platin, Elazığ’ın mobilyacılıkta bölgeye hitap ettiğini belirterek Elazığ’dan bölgenin birçok noktasına mobilya ürünleri ihracat yapıldığını ifade etti.

EMOSDER olarak Elazığ’da Mobilyayı bir değer olarak öne çıkarmaya çalıştıklarını ifade eden Platin: “Mobilyacılık sektörü Elazığ’da iyi bir noktada. Dernek olmamızın bir araya gelmemizin tek gayesi mobilya sektörünü daha iyi bir noktaya getirmek olduğunu vurguladı.

BAŞKAN PLATİN “DERNEK OLARAK BİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK”

EMOSDER Başkanı Cemil Platin, dernek olarak en büyük projelerinden birinin Mobilyacılar Çarşısı olduğunu vurgulayarak “Çarşı için Belediyemizle iyi yol aldık. Biz üstümüze düşenleri yaptık. Çarşının projesinin her sefasında yer aldık. Projenin ilerlemesi için taahhüt verdik. Siz projeyi hayata geçirirseniz biz dernek olarak arkanızdayız. Yapılacak dükkânların satılmasında sıkıntı yaşamayacaksınız dedik. Taahhüt verdik belediyemize… Şuan projemiz bitti projemiz maliyetlendirme aşaması bitti. Arsamızın imar konusundaki sıkıntıları bitti. Çarşıya kepçe vurulma aşamasına geldik” dedi.

SÜREÇ ZOR, ELAZIĞ’DA DAHA ZOR

Bu zor süreç Elazığ’da daha süreç olduğunu belirten Mobilyacılar Derneği Başkanı Cemil Platin, “Elazığ’da işler kolay olmuyor ama yılmadan bıkmadan peşini bırakmayacağız. Sürekli konuyu gündeme getiriyoruz. Çünkü biz konuya inanıyoruz. Bu çarşının Elazığ’da olması lazım… Çarşı bize değer katmasının yanında şehre değer katacak sektöre değer katacak. Mobilyacıların önünü açacak bir çarşı projesi inanıyorum ki hayata geçer ama süreçle ilgili zaman veremiyorum. Çünkü Elazığ’da yaşıyoruz her şey kolay olmuyor” dedi.

 PLATİN: “MOBİLYACILAR SANAYİ SİTESİ GÜNDEMİMİZDE”

EMOSDER Başkanı Cemil Platin, Bizim projemiz sadece Mobilyacılar Çarşı değil Elazığ’da en az 200 mağazadan oluşan Mobilyacılar Sanayi Sitesi de bizim gündemimizde diyerek Mobilyacılar Sanayi sitesi kurulması elzem bir konu bu konuyla ilgili çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

MARKA OLDUM DEMEKLE MARKA OLUNUMUYOR

Cemil Platin, Mobilyadaki en sıkıntımız ürünlerimizin tanıtımını iyi yapamıyoruz diyerek  “Biz her zaman şunu söylüyoruz. Handikabımız ise Elazığ’da ulusal bir marka çıkaramadık. Marka çıkarmamamızın 2 nedeni var büyük fabrikalarımızın öne bakış açılarında ki farklılık ikinci ise küçük işletmelerin birleşerek büyümemesi. Güçlerimizi birleştirmemiz lazım ki güçlü olmanız lazım ki marka alabilelim marka oldum demekle marka olunmuyor. Marka olmanın bir bedeli var. Yatırım yapmanız gerekiyor, bir emek bir maddiyat gerekiyor ki marka olasınız. Marka olmakta bir süreç gerçekten alt yapısı olarak güçlü firmalarımız var bunun sonucunda inşallah büyük markalar Elazığ’dan çıkacak” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet