Başkan Yanilmaz’dan Özel İftar Buluşmasi

Elazığ Belediyesi tarafından organize edilen tematik iftar programları çerçevesinde il dışından Elazığ’a gelen Elazığlı iş adamları, Elazığlı bürokratlar ve çok sayıda vatandaşlar iftarda buluşlu. İftar programına Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve çok sayıda davetli katıldı.

Başkan Yanilmaz’dan Özel İftar Buluşmasi KÜLTÜR-SANAT

Başkan Yanılmaz, “Elazığ dışından Elazığ’a gelip, bir iftarda birlikte olalım diye dört gözle beklediğim ortak tanıdıklarımızın dört gözle beklediği bir iftar programını Elazığ dışından gelen kardeşlerimizle birlikteyiz. Belki sembolik mahiyette dahi olsa en azından yılda bir iftar programında bir araya geliyoruz, birlikte oluyoruz. Elazığ’ı geziyorsunuz görüyorsunuz. Belki bundan en büyük beklentimiz şudur. Dışarıdan gelip Elazığ’ı gören bir göz olarak Elazığ’daki eksiklikleri fazlalıkları  yapılması gerekenleri artı birkaç üzerine konulması gereken taşı sizlerin teklifleriyle önerileriyle biz en azından bir yıllık süre içerisinde yapalım ki bir dahaki geldiğinizde size karşı mahcup olmayalım. Umuyorum ve tahmin ediyorum ki, Elazığ’daki değişimi en iyi gören sizlersiniz.

 

Bu şehri birlikte yöneteceğiz derken işte tam bunu oluşturmaya gayret ediyoruz. Avusturya’daki veya Avusturalya’daki veya Kanada’daki bir hemşehirimiz  her hangi bir konuda şunu şöyle yaparsanız  iyi olur diye bir e-mail gönderiyorsa bize inanın benim mutluluğum bin kat artıyor. Demek ki oradan takip ediliyoruz, demek ki oradan izleniyoruz oradan izleyenler var oradan fikir ve görüşlerini belirtenler var. Bizim burada çalışma şevkimiz gayretimiz ve azmimiz artıyor. Bu açıdan böyle ramazanın sondan bir önceki iftarını birlikte açalım dedik ve bunu inşallah her yıl tekrarlayacağız, her yıl devam ettireceğiz, her yıl sizlerle bir araya geleceğiz, görüşlerinizi alacağız teklif ve önerilerinizi alacağız. Ve inşallah Elazığ’ımızı el birliğiyle çok daha iyi yerlere çok daha güzel yerlere birlikte getireceğiz inşallah.

Ben tekrardan teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Bayramınızı şimdiden kutluyorum Rabbim ramazanı en iyi şekilde değerlendirmiş olanlardan etsin inşallah. Bayramınızı da huzur içinde mutluluk içinde sevgi içinde ve en önemlisi aile mutluluğumuz içinde geçirmeyi nasip etsin inşallah.” dedi. 

 

İftar programında bir konuşma yapan Elazığ Milletvekili Ömer serdar ise, “Elazığ Belediyesi’nin bu tematik programlarından ikincisine bu ramazanda katıldım biri yetimlerle yaptığı programdı, ve benim içinde anlamlı iftarlarımdan biriydi, biride bugün nasip oldu.  Sayın Belediye Başkanımıza bizi, sizlerle bir araya getirmiş olması nedeniyle teşekkür ediyorum. Belki birçoğunuzla Ankara’da bir şekilde bir araya geliyoruz.  Bu iftar vesilesi ile İstanbul’daki arkadaşlarımızı da görmüş olduk değişik illerde olan arkadaşlarımızı da gördük. Değerli Başkanımızın Böyle bir programda iftar vesilesi ile bizi araya getirmesi benim için önemliydi bunun periyodik şekilde yapılması da Elazığ’a ayrı bir heyecan katacak, bize ayrı bir heyecan katacak. Sayın Belediye Başkanımıza bu organizasyonu için çok teşekkür ediyorum. Sizlere de katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

 

Programa katılan konuklar ise, böylesine güzel bir organizasyonla iftar programında ağırlandıkları için Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet