Başkan Yanilmaz'dan, Palu Derneği'ne Bayram Ziyareti

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Ramazan Bayramı ziyaretleri kapsamında Palu Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

Başkan Yanilmaz'dan, Palu Derneği'ne Bayram Ziyareti SİYASET

RABBIM, AILE HUZURU VE MUTLULUĞU IÇINDE, NICE BAYRAMLARA ERIŞTIRSIN INŞALLAH


Ziyarette bir konuşma yapan Başkan Yanılmaz, “Rahmet, bereket ve kurtuluş ayı olan Ramazan ayını bitirdik. İnşallah hepimizin günahlardan kurtuluşuna vesile olmuştur. Ne kadar ibadet ettiysek, ne kadar kuran okuduysak, ne kadar Ramazanın manevi havasını teneffüs ettiysek, o kadar karlıyız. Bugün Ramazan Bayramını kutluyoruz. Rabbim aile huzuru ve mutluluğu içinde nice bayramlara eriştirsin inşallah. Biz göreve geldiğimiz günden itibaren elbette hizmetleri yaparken bir sorumluluğumuz var. Bir temsiliyetimiz var. Burada ne kadar iyi hizmetler, ne kadar güzel hizmetler yaparsak, kendi doğup, büyüdüğümüz yere de artı getirmiş oluruz. Ve bunun sorumluluğunda ve mesuliyetinde olarak çalışmalarımızı yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Tabi bütün bu sorumluluklar bizim daha çok çalışmamıza, daha çok gayret etmemize, imkânları insanlarımızın menfaatleri doğrultusunda daha verimli kullanmamıza doğru yöneltiyor.”


ÇÖPTEN ENERJİ ÜRETİMİ BAŞLADI
 

Çöpten enerji üretim tesisinde, Aralık 2015 tarihi itibariyle enerji üretimine başladıklarını belirten Başkan Yanılmaz, elde edilen enerjinin yüzde 35’i Belediyeye gelir olarak geliyor.


KÜLTÜR PARK DOĞU VE GÜNEYDOĞUNUN EN BÜYÜK YAŞAM MERKEZIDIR


Kültür Park’ı 2 yıl gibi çok kısa bir süre içinde bitirdiklerini anımsatan Başkan Yanılmaz, “Şu anda sadece Elazığ’ı değil, doğu ve güneydoğunun en büyük yaşam merkezidir, dinleme merkezidir. Her gün orada 44 plakalı 12 plakalı, 21 plakalı araçları görüyoruz.” dedi.

KABE’NİN KAPISININ ÖRTÜSÜ KÜLTÜR PARK CAMİİ’NDE SERGİLENİYOR.

Dünya’da sadece 3 adet bulunan Kâbe kapısının tam boy örtüsünün Kültür Park Camii’nde sergilendiğini hatırlatan Başkan Yanılmaz, şunları belirtti. “Dünya’da 3 adetten fazlası yok biliyorsunuz Kabe’nin örtüleri her yıl değişir. Değiştiğinde Kabe örtüsünü küçük, küçük parçalara ayırırlar ve hatırı sayılır kişilere hediye olarak verilir. Ama tam boy olarak muhafaza edilen 3 adet parça var. Burada sergilediğimiz, 1982 yılında Kabe’nin kapsının üzerine örtülen örtüdür Türkiye’ye ilk defa 2016 Ocak ayında tapusu alınarak getirildi. Benimde İstanbul’da bulunduğum bir ortamda bahsedilince, Süleymaniye de ve Sultanahmet’te sergilenmesi düşünülüyordu, madem Türkiye’ye getirdiniz madem bunu sergileyeceksiniz İstanbul’da her zaman sergilenir, izniniz olursa Elazığ’a götürelim ve Türkiye’deki ilk sergisini, ilk ziyaretini Elazığ’da yapalım dedik, 2 aydır Kültür Park’taki Camimizde sergileniyor. İnşallah Bayram sonuna kadar da sergilenmeye devam edecek.”

“OTO GALERİCİLER SİTESİNİ 1,5 YILDA TAMAMLADIK”

Oto Galericiler Sitesini 1,5 yıl gibi çok kısa bir sürede tamamlayarak, hizmete açtıklarını ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Oto Galericiler Sitesi şu anda hizmet veriyor. Dikkat ediyor musunuz? Şehrin içindeki Galericilerin işgal etmiş olduğu sokaklarda bir rahatlama var.  Çünkü bir dükkân önünde 20 araç oluyordu oraya hiçbir araç park edilemiyordu, neredeyse o evlerde oturanlar dahi evlerinin önüne aracı park edemiyorlardı, tümü Oto Galericiler Sitesine gitti. Sokaklar ve caddeler rahatladı.”

“TÜRKİYE’NİN EN MODERN HAYVAN HASTANESİNİ YAPIYORUZ”

Türkiye’nin en modern Hayvan Hastanesini yapıyoruz diyen Başkan Yanılmaz, konuşmasını şu şekilde sürdürdü, “Ameliyathanesi ile acil bakımıyla muhafaza odalarıyla yine beslenme odalarıyla 30 dönümlük bir arazi üzerinde Türkiye’nin en modern hayvan hastanesini yapıyoruz. Bu yıl, 29 Ekim tarihinde açılışını yapacağız.”

225 BİN METREKARELİK ZAFRAN MESİRE ALANININ İHALESİNİ YAPTIK

225 bin metrekarelik bir alana sahip Zafran Mesire alanının ihalesini yaptıklarını ve rekreasyon alanı olarak düzenlemesinin yapılacağını belirten Başkan Yanılmaz,  “İnşallah 2017 yılında da açılışını yapacağız. Kültür Park’tan daha modern, daha güzel, hem yürüyüş yolları, hem dinlenme yerleri, hem bisiklet yollarıyla, çocuk oyun alanlarıyla, Elâzığ’ımızın en önemli dinlenme alanlarından biri olacak inşallah.” dedi.

CİP MESİRE ALANI TAMAMEN PİKNİK ALANI OLACAK

450 bin metrekare büyüklüğünde olan Cip baraj alanı tamamen bir piknik alanı olarak düzenliyoruz diyen Başkan Yanılmaz, konuşmasını şu şekilde sürdürdü, “Bu piknik alanında kamelyası hazır, oturma grupları hazır, barbeküsü hazır olacak. Siz sadece çocuklarınızla birlikte geleceksiniz, orada hem dinleneceksiniz, hem pikniğinizi yapacaksınız. Hani meşhur bir söz vardır ya; bahçe bizden bohça sizden diye, oraya neyi getirirseniz, yeme, içme imkânınız olacak inşallah. Aynı zamanda Cip Baraj gölüne 100 bin yavru sazan balığı bıraktık ve orası olta balıkçılığın bir merkezi olacak.”

“2016 YILI ASFALT HEDEFİMİZ, 2 MİLYON 200 BİN METREKARE”

2016 yılı planlamamız, 2 milyon 200 bin metrekare olduğunu dile getiren Başkan Yanılmaz, “Şu anki hızımızla belki bununda üzerine çıkacağız inşallah. Elazığ’da yollar değişiyor. Elazığ’da asfaltlar değişiyor. Elazığ’da kavşaklar değişiyor. Elazığ’da 38 mahallemizin her birinin rengi değişiyor.” dedi.

“İMAR REVİZYON PLANIYLA, BİR TEK GAYEMİZ VAR, ELAZIĞ YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR OLSUN”

Başkan Yanılmaz, “Elazığ’da yaptıkları imar revizyon planıyla, öncelikle hicret mahallesi başta olmak üzere, Aksaray Mahallesi, Kızılay Mahallesi, Gümüşkavak Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Çatalçeşme Mahallesi, Salıbaba Mahallesi, Kırklar Mahallesi, Doğukent Mahallesi, Ulukent Mahallesi, Yıldızbağları Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Fevziçakmak Mahallesi ve Zafran Mahallesi, bu saydığım mahalleler bugüne kadar Elazığ’ın gelişiminden faydalanmamış olan mahallelerdir. Mahallelere yeni imkânlar verdik, yeni düzenlemeler verdik, yeni yapılanmalar verdik ve bu mahallelerin gelişimine en önemli katkıyı bu şekilde sağlamış olduk.  Aradan cımbızla çekip, Ahmet bundan faydalansın, yanındaki Mehmet faydalanmasın demedik. Adil bir revize imar planı yaptık. Bu revize imar planı bir yıl önceki imar planında elde etmiş olduğu hakkın, hiç kimse gerisine düşmedi, herkese imkan verdik, bir tek gayemiz var, bir tek amacımız var, Elazığ yaşanabilir bir şehir olsun.”

ELAZIĞ’DA YAŞAMI KOLAYLAŞTIRACAK NE VARSA ONU YAPACAĞIZ İNŞALLAH.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın, Elazığ’da yaşamı kolaylaştıracaklarını ifade ettiği konuşmasına şöyle devam etti, “Elazığ’da yaşamı kolaylaştıracak ne varsa onu yapacağız inşallah. Elazığ’da yaşam kalitesi artacak, aynı zamanda yaşam kolaylaşacak inşallah bununla ilgili birçok sosyal çalışmamız var.”

HAYRA ARACI OLDUK

Başkan Yanılmaz Elazığ Belediyesi Hayır Çarşısı ile ilgili şu ifadelere yer verdi “Hayır Çarşısını biliyorsunuz hayır çarşısını açtık veren elden alıyoruz, alan ele veriyoruz.”

ELAZIĞ KALİTELİ YAŞANAN BİR ŞEHİR HALİNE GELECEK

Elazığ’ı kaliteli yaşanan bir şehir haline getireceklerini ifade eden Başkan Yanılmaz, “Elazığ, kaliteli yaşanan bir şehir haline gelecek.”

MAHMUT SAMİNİ HAZRETLERİNİN KABRİNİN YOLUNU YAPTIK

Mahmut Samini hazretlerinin kabrinin bulunduğu yerin yolunu yaparak meydanla bütünleştirdiklerini belirten Başkan Yanılmaz, “Elbette Elazığ’ın merkezine hizmet ederken ilçelerimizi unutmuyoruz. Büyükşehir değiliz ancak, ilçelerimizin problemi bizim problemimizdir.” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet