Kişisel Gelişim Eğitimleri Projesi İmzalandı

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası tarafından yürütülecek “Kişisel Gelişim Eğitimleri Projesi”nin imza töreni gerçekleştirildi.

Kişisel Gelişim Eğitimleri Projesi İmzalandı EĞİTİM

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası tarafından oda üyelerinin kişisel gelişimini artırmak amacıyla hazırlanan “Kişisel Gelişim Eğitimleri Projesi”nin imza törenine  Fırat Kalkınma Ajansı Bölge Genel Sekreteri Mesut Öztop, Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş ve Fırat Kalkınma Ajansı Elazığ Birim Başkanı Abdulvahap Yoğunlu katıldı.

 MESUT ÖZTOP: “KALKINMANIN EN ÖNEMLİ UNSURU İNSANDIR”

Fırat Kalkınma Ajansında gerçekleştirilen imza töreni öncesi açıklamalarda bulunan Fırat Kalkınma Ajansı Bölge Genel Sekreteri Mesut Öztop, Esnaflarının eğitimi için öncülük eden Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf  Odası Başkanı Mitat Ulaş’a teşekkür ederek kalkınmanın en önemli unsuru insandır diyerek açıklamasına şu şekilde sürdürdü:

“Kurum kültürü, motivasyon, liderlik becerileri gibi kişisel gelişim unsurları geliştirmek üzere Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf  Odası ajansımıza proje sunmuştu. Değerlendirme kriterleri neticesinde proje başarılı bulundu ve bugünde sözleşmeyi imzalamak için bir aradayız. Bugüne kadar ajansımız tarafından 83 milyon hibe kaynağını bölge illerimizde kullanıldı. Benim şahsen en önemsediğim eğitim programlarıdır. Bu güne kadar 6 yıl içinde ajansımız tarafından teknik destek programı kapsamında yaklaşık 15 bin kişiye eğitim verildi. Teknik destek programları bölgenin kalkınması için çok önemlidir. Kalkınmanın malzemesi insandır. İnsanımıza yapılan yatırımda değerini bulacaktır” dedi.

BAŞKAN ULAŞ:“PROJEMİZ İLİMİZE VE ESNAFLARIMIZA HAYIRLI OLSUN”

Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf  Odası Başkanı Mitat Ulaş’ da projede emeği geçenlere teşekkür ederek  Esnaflarımız ve Elazığ’ımız için projelerimiz devam edecek diyerek açıklamasına şu şekilde devam etti:

“ Kişisel Gelişim Eğitimleri Projesi” ile 50 esnafımız günde 7 saat 5 gün boyunca kişisel gelişim eğitimleri alarak sertifika almaya hak kazanacaklar.30 saat sürecek eğitimlerde esnaflarımız; Motivasyonlarla ilgili kavramlar, yüksek motivasyon, çalışanların beklentileri, beklenti temelinde motivasyon, yöntem ve teknikler konusunda eğitimler alacaklar. Eğitimlerimize esnaflarımız ya da onların yanında çalışan vatandaşlarımız katılabilecekler. Eğitimlerle esnaflarımız; satış kabiliyetini artırmak, kişisel gelişim hakkında bilgi sahibi olmak konusunda ve halk ilişkiler konusunda daha çok donanımlı olacaklar. Her attığımız adımda esnafların faydası olan çalışmaların içinde olduk olmaya da devam edeceğiz. Girişimcilik eğitimlerinde çok büyük başarılara imza attık Allah’ın izniyle bu başarımızı kişisel eğitimlerde de yakalayacağız. Esnaflıkta kişisel eğitim çok önemli olduğu için bu projeleri hazırlıyoruz. Oda olarak bu tür eğitimlerimiz her geçen gün artarak devam edecek. “Kişisel Gelişim Eğitimleri Projemiz” Elazığ’a esnaflarımıza hayırlı olsun. Projede emeği geçen Fırat Kalkınma Ajansı Bölge Genel Sekreteri Mesut Öztop’a, Fırat Kalkınma Ajansı Elazığ Birim Başkanı Abdulvahap Yoğunlu’ya Ajansın diğer çalışanlarına ve Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf  Odası yönetimine ve çalışanlarıma çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından “Kişisel Gelişim Eğitimleri Projesi”nin imza töreni gerçekleştirildi.​

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet