Zafran Mesire Alanında Çalışmalar İlerliyor

Elazığ Belediyesi’nce devralınarak dönüşüm çalışmalarına başlanan Zafran B tipi mesire alanında çalışmalar adım adım ilerliyor.

Zafran Mesire Alanında Çalışmalar İlerliyor KÜLTÜR-SANAT

Yapılacak peyzaj düzenlemeleriyle Zafran Mesire alanı prestij kazanacak ve şehir insanı rahat, huzurlu, keyifli ve güvenli vakit geçireceği bir dinlenme alanına kavuşacak.

Toplam 159.500 m2’lik bir alanda sürdürülen çalışmalar kapsamında 360 adet oturma ünitesi, altı adet biyofiltre sistemine sahip gölet, kır lokantası, kır kahvesi, bay-bayan mescit, idari bina, bay-bayan lavaboları gibi mini yapıların yapım çalışmaları sürüyor.

ALTYAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Proje doğrultusunda altyapıya ilişkin 1450 metre uzunluğundaki kanalizasyon hattı, 950 metre yağmurlama hattı, 2 bin 500 metre temiz su tesisatı, 32 adet yangın hidrantı, 2 bin 100 metre yangın boru hattı döşeme çalışmaları tamamlandı.

ŞEHRİN GELECEĞİNE YATIRIM

Yapılacak kapsamlı çalışmalarla Zafran B tipi mesire alanının, kentsel yapıya estetik ve işlevsel katkı sağlayan kent donatılarıyla, kent insanına rekreatif ve dinlenme imkanı sunabilen ve kısa sürede ulaşılabilen bir dinlenme alanı olması sağlanacak.

Şehir insanının rahatlıkla ulaştığı merkezi konumdaki Zafran Mesire alanı bünyesindeki; kır lokantası, kır kahvesi, yöresel ürünler satış büfesi, ibadethanesi, sıhhi tesis kompleksi, oturma üniteleri, doğal ve yapay su göletleri, çeşmeleri, spor sahaları, 18 adet fitness alanı, 41 adet çocuk oyun alanı, macera parkı, 1621 metre uzunluğunda bisiklet yolu, 1800 metre uzunluğunda yürüyüş ve koşu yolu, 2 adet otoparkı ve bisiklet parkı, aydınlatma çalışmaları ile tam donanımlı hale getirilerek, hizmete sunulacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet