Vücut Tipine Göre Tesettür Giyim Önerileri ve Büyük Beden Stil İpuçları

Vücut Tipine Göre Tesettür Giyim Önerileri ve Büyük Beden Stil İpuçları KÜLTÜR-SANAT

 

Tesettür giyim, son yıllarda özgün, şık ve ultra modern tasarımlardan oluşan koleksiyonları ile geniş bir kitleye sesleniyor. Tesettür elbise modasında büyük beden parçalar artık eskisine göre daha büyük bir ürün yelpazesine sahip… Özellikle tesettür elbise kombinleri, tesettür abiye modelleri, tesettür mayo ve tesettür tunik çeşitlerinde büyük beden çok şık ve sofistike görünümler sergiliyor.

Ünlüler ve stil ikonlarının stillerine baktığımızda kilolu olsalar bile giydiklerinin kendilerine çok yakıştığını görüyoruz. Bunun nedeni anatomik yapılarını uygun ve orantılı bir biçimde giyinmelidir. Her bayan bedenindeki fazlalıkları ve yapıları iyice tanıyıp ona göre giyindiği zaman çok güzel ve estetik görünebilir. Tesettür elbise modelleri 2017 kreasyonlarında her vücut tipine uygun farklı birçok elbise, etek, pantolon, bluz ve gömlek vardır. Tesettür elbise modelleri, tesettür kombin, tesettür elbise genç koleksiyonu için tesettür giyim sitelerinin öncüsüdü Modanisa’ya gelin. Tesettür elbise alışverişinin keyfini çıkarın ve tesettür elbise modasını yakından takip edin.

 

Bazı bayanlar çok fazla kilosu olmamasına rağmen kalın kemiklere sahiptir, uzun boylu ve geniş omuzludur. Atletik vücut tipine sahip olan bayanların daha zarif görünmesini ve feminen detaylarını vurgulamasını sağlamak için vatkalı ceketlerden uzak durmalı, maksi boy ve yüksek bel etekleri tercih etmelidir. Geniş omuzlarını daha orantılı göstermek adına omuz detayı olan tüm bluz, gömlek ve elbiselerden uzak durmalıdır. Bu tür bayanların topuklu ayakkabı yerine babet, şık sandaletler ve sneaker modellerini kullanması gerekir. Topuklu ayakkabı giymeleri gerekiyorsa zarif ve kısa topuklara sahip kedi topuk ayakkabıları öneriyorum.

 

Kısa boylu ve büyük beden bayanlar, dar ve düz kesim etekler, midi boy etekler yerine ultra maksi ve kloş etekleri tercih etmelidir. Elbise ve eteklerinin boyu mutlaka ayak bileğini geçmelidir. Dikey çizgili kıyafetler, yüksek bel etekler, A kesim elbiseler sizi daha uzun ve ince gösterecektir. Ton sür ton kombinler yaptığınız takdirde çok daha şık ve hoş görünmeniz mümkündür.

 

Elma vücut tipine sahip olan kadınlar, çok bol ve çok dar kıyafetlerden kaçınmalıdır. Göğüs altı robadan açılan elbiseler, tunikler size çok yakışacak ve karın bölgenizi şık bir şekilde gizleyecektir.

 

Armut vücut tipine sahip bayanların omuzları dar, üst bedeni ince, basen ve bacak bölgeleri fazla kiloludur. Omuz ve basen arasındaki orantıyı sağlamak için açıktan koyuya doğru giden degrade elbiseleri tercih edebilirler. Yine omuzda zincir, volan, vatka ve fırfır detayı kullanarak orantılı görünebilirler. Bir gömlek tuniğin üzerine ince bir kemer takarak belinizin zarafetini ortaya çıkarabilir ve üzerine uzun asimetrik bir hırka giyerek basen ve bacak bölgenizi hoş bir biçimde kamufle edebilirsiniz.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet