Başkan Yanılmaz, Gençlerle 15 Temmuz’u Konuştu

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe kalkışması ve sonrasında yaşananların konuşulduğu "Gecenin Şahidi Anlatıyor" konulu söyleşi programında, gençlerle bir araya geldi.

Başkan Yanılmaz, Gençlerle 15 Temmuz’u Konuştu EĞİTİM

Başkan Yanılmaz, “Rabbim bu millete bir daha 15 Temmuz’u yaşatmasın, birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozmasın, bozmak isteyenlere fırsat vermesin” dedi.


Belediye Kültür Merkezi’nde Elazığ Ortaokulu tarafından düzenlenen programda konuşan Başkan Yanılmaz, FETÖ terör örgütü tarafından kalkışılan hain darbe kalkışması ve sonrasında milletin cesur ve dik duruşuyla tarihe yön veren destansı mücadelesi ve demokrasi nöbetlerine dair izlenimlerini, duygu ve düşüncelerini gençlerle paylaştı. 
 

Başkan Yanılmaz, 15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe kalkışmasının ardından Türküyle, Kürdüyle, Zazasıyla, Lazıyla, Çerkeziyle, Sunnisiyle, Alevisiyle bu milletin tüm farklılıkları ortadan kaldırarak, tek vatan, tek bayrak aşkıyla bir olduğunu kaydetti. 


O karanlık gecede insanların çoluk-çocuk, genç-yaşlı, kadın-erkek demeden vatanını koruma görevi üstlenmiş olmanın gururuyla meydanları doldurduğunu ifade eden Başkan Yanılmaz, “İnsanlar o gece üzerlerine kurşun yağarken geri çekilmedi, kararlı bir şekilde tankların, uçaklardan yağdırılan kurşunların önüne vatan aşkıyla canını siper etti. 15 Temmuz bu milletin lideriyle bütünleştiği müthiş bir olgudur” diye konuştu. Elazığlıların da o gece Ankara’da hainlere karşı canını ortaya koyan vatandaşların yaşadığı duygularla 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na yürüdüğünü ifade eden Başkan Yanılmaz, “O gece aldığımız duyumlar doğrultusunda Bingöl ve Malatya’dan askeri konvoyların Elazığ’a doğru yöneldiği şeklindeki duyumlarımız üzerine iş makinelerimizi, kamyonlarımızı Bingöl ve Malatya karayoluna yönlendirdik ve bu araçlar ezilmeden bir tek askeri araç Elazığ’a girmesin dedik. Ve şoförlerimiz adeta düğüne gider gibi mutlu ve gururlu bir ruh haliyle hiç tereddüt etmeden yola çıktılar. O personellerimizi tebrik ediyorum, onlara minnettarız” şeklinde konuştu.


“Bizim gurur duyacağımız, minnet duyacağımız bir liderimiz var” diyen Başkan Yanılmaz,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz’da ortaya koyduğu cesur duruşuyla, milletiyle bütünleşmesiyle, milletin birlik ve beraberlik içinde vatanına, bayrağına ve milli iradesine canı pahasına sahip çıktığını kaydetti. Yanılmaz sözlerini, “Rabbim bu millete bir daha 15 Temmuz’u yaşatmasın, birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozmasın, bozmak isteyenlere fırsat vermesin”şeklinde tamamladı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet