Elazığ KADEM Eğitim Yardımında Bulundu

KADEM Elazığ Temsilciliği Gençlik Komisyonu tarafından kitap ihtiyacı bulunduğu tespit edilen Çatalçeşme İMKB Ortaokoulu ve Karşıyaka Av. İbrahim GÖK Ortaokulu'na yardımda bulundu.

Elazığ KADEM Eğitim Yardımında Bulundu EĞİTİM

Türkiye genelinde kurduğu yurtlar aracılığıyla genç kızların sosyo- kültürel, ekonomik, sanatsal ve akademik alanda üretken bireyler olmalarını teşvik etmek üzere çalışmalarına başlamış olan KADEM , toplumsal kültür inşasında aktif rol oynayan, bilgi birikimleriyle toplumları ileriye taşıyacak, çağın gereklerini doğru okuyabilen, insani öz değerleri güçlü, başarılı şahsiyetler olmalarına katkı sağlayacak bir vizyonla genç kadınları yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda genç kadınların toplumsal hayata entegrasyonu için mesleki gelişimlerine yönelik proje ve aktiviteler geliştirerek; araştırma, inceleme yapmalarına olanak sağlayan akademik çalışmalarını teşvik etmeyi, yürütmeyi ve yaymayı ilke edinen nesiller yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bu anlamda ilimizde de faaliyet gösteren KADEM Elazığ Temsilciliği Gençlik Komisyonu tarafından tedarik edilen kitaplar; ilimizde kitap ihtiyacı bulunduğu tespit edilen Çatalçeşme İMKB Ortaokoulu ve Karşıyaka Av. İbrahim GÖK Ortaokulu'na teslim edilmiştir. Okul yönetimi ve öğrencileri tarafından ilgiyle ve memnuniyetle karşılanan kitap desteği için; okul yönetimi tarafından duyarlılığı gösteren Genç KADEM'e ve dernek yöneticilerine teşekkür edilmiştir. Genç KADEM gönüllüleri ise eğitime bu gibi çalışmalarının artarak devam edeceğini ifade etmiştir. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet