Karakoçan Belediye Başkanı Gözaltına Alındı

Karakoçan Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Karakoçan Belediyesine yolsuzluk nedeniyle operasyon düzenlendi.

Karakoçan Belediye Başkanı Gözaltına Alındı ASAYİŞ

Konuyla alakalı olarak Elazığ Emniyet Müdürlüğünden yazılı bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada şu bilgiler verildi.''

Karakoçan Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Karakoçan Belediyesi ile ilgili yürütülen “İhale Kanununa Muhalefet, Vergi Usul Kanununa Muhalefet, Haksız Ekonomik Kazanç Sağlama, Kamu Kurum ve Kuruluşu Zararına Dolandırıcılık Görevi Kötüye Kullanma – Zincirleme Şekilde Görevi Kötüye Kullanma” suçu kapsamında 29.09.2016 günü Elazığ Merkez, Karakoçan İlçesi ve Batman İlinde  gerçekleştirilen operasyon kapsamında Karakoçan Belediye Başkanı Burhan KOCAMAN ve Karakoçan Belediyesi Sözde Eş Başkanı Cennet AYİK’in de aralarında bulunduğu 13 şahıs yakalanmıştır.

Soruşturma ile ilgili Adli çalışmalar devam etmekte olup Elazığ Emniyet Müdürlüğü olarak her türlü suç ve suçluyla mücadelemiz aralıksız devam edecektir.''Denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet