Yıllık İşletme Cetveli Vermeyen İşletmelere Son Uyarı !

Elazığ Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Yıllık İşletme Cetveli Vermeyen İşletmelere uyarıda bulundu.

Yıllık İşletme Cetveli Vermeyen İşletmelere Son Uyarı ! EKONOMİ

Konu ile alakalı olarak Elazığ Bilim, Sanayi ve Teknoloji  İl Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaparak işletmelere uyarılarda bulundu. İşte o açıklama :''635 sayılı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile sanayi işletmelerinin sicilini tutmak, sanayi istatistikleri ve analizleri üretmek görevi Bakanlığımıza verilmiştir. Bu görevin yürütülmesi 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu ile sağlanmaktadır.

Sanayi sicil kayıt ve yıllık işletme cetveli bilgilerinin tutulduğu Sanayi Sicil Bilgi Sistemi, sanayi işletmelerinin faaliyetlerinin genel olarak izlenebildiği ülkemizin en önemli veri kaynağıdır.

Sanayi Sicil Belgesine sahip olan imalatçı firmalar her yıl Ocak ayından itibaren Nisan  ayı sonuna kadar bir önceki yıla ait üretim ile ilgili (Yıllık İşletme Cetveli) bilgilerini, www.sanayi.gov.tradresinde “e-hizmetler bölümü” içerisindeki Sanayi Sicil Bilgi Sistemi’nden veya doğrudan  https://sanayisicil.sanayi.gov.tr  web adresinden Kullanıcı Adı-Şifre edinip siteme giriş yapmak suretiyle elektronik ortamda bildirmek zorundadır.Yıllık İşletme Cetveli vermeyen işletmeler hakkında 6948 Sayılı Kanunun 9 uncu maddesi gereği idari para cezası uygulanacaktır.'' Denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet